В Одесі на третину скоротилося будівництво нового житла

23.05.2019   |  Новости

У 2018 році в Одесі було побудовано на 30% житла менше, аніж у 2017 році. Про це на Форумі «Ринок нерухомості Одеси: штормове попередження чи стрімкий розвиток», організованого «Українським клубом нерухомості» (URE Club), повідомив Роман Савченко, керівник департаменту продажів і інвестицій компанії Odecom Development. За даними експерта, в Одеському регіоні в 2018 році було введено в експлуатацію 568 тис. кв.м житла, з яких понад 282 тис. кв.м збудовано саме в Одесі.

Роман Савченко підкреслив, що Одеса є яскравим виразником усіх процесів, що відбуваються в царині українського будівництва. Серед головних причин суттєвого зменшення обсягів будівництва, експерт назвав вихід ринок крупних проектів з тривалим у часі будівництвом, а також терміном введення в експлуатацію у 2019–2020 роках, перешкоди з отримання земельних ділянок в Одесі та передмістя, зокрема у Овідіопольському, Лиманському районах, а також зниження купівельної спроможності громадян.

«Загальною тенденцією 2018 року в Одесі, як і, приміром, і в Києві, стала суттєва затримка з введенням об’єктів в експлуатацію: в середньому вона становила від 3 до 6 місяців», — повідомив Роман Савченко.

Щодо розвитку будівництва житла в Одесі у 2019 році, експерт зазначив, що нині в стадії зведення знаходиться близько 2,5 млн. кв.м. Проте у цьому році буде введено приблизно стільки ж житла, як і в 2018.

Роман Савченко також звернув увагу на те, що понад 300 тис. мешканців міста потребують нове житло, а це приблизно 10–12 млн. кв.м. Серед найбільших перспективних напрямків розвитку будівництва житла експерт вважає забудову застарілих промислових зон при зміні структури припортової смуги.

«На таких територіях в найближчі роки можна побудувати до 50% всього нового житла міста», — зауважив він.
Окрім того, на думку Савченка, будівництво можливе на досі вільних ділянках — до 40%, а реконструкція застарілого житлового фонду займатиме близько 10%.

Експерт наголосив, що близько 20% всіх угод на первинному ринку Одеського регіону здійснюється з інвестиційною метою: або ж для подальшої здачі в оренду, або з метою збереження зароблених коштів.

«Одеський регіон є найперспективнішим регіоном України для будівництва житла. Головними перевагами, без сумніву, є наявність морського узбережжя та розгалужена транспортна інфраструктура. Проте говорити про будь-яке стрімке зростання будівельної галузі у найближчі роки не доводиться. Існує занадто багато перешкод, зокрема корупційних, для створення по справжньому прозорого ринку», — підсумував Роман Савченко.


Читать другие новости

10.02.2021
Згідно з аналітикою Hotel Matrix, Львів утримує лідерство другий місяць за всіма показниками.
подробнее
12.01.2021
Геопросторові дані поділяються на базові геопросторові дані та тематичні геопросторові дані.
подробнее
15.12.2020
Така стратегія заповнення позитивно позначиться на відвідуваності кожного поверху, оскільки будуть досягнуті критична глибина та різноманітність асортименту
подробнее