В Україні дозволили будувати будівлі висотою до 150 м

22.05.2019, 09:00

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробило та затвердило нові державні будівельні норми, якими збільшило обмеження по висоті громадських будівель зі 100 метрів до 150 метрів. Про це у Facebook повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

«Зараз у чинних нормах максимальна висота, за якою дозволяється проектувати висотні житлові та громадські будівлі, складає 100 м. Для громадських будівель ми пропонуємо підвищити її до 150 м для можливості реалізації сучасних та цікавих рішень у висотному будівництві», – повідомив Парцхаладзе.

Зазначимо, що мова йде про офісні будівлі, торговельні центри та інші нежитлові споруди громадського використання.

Також новими нормами встановлюються вимоги щодо жорсткості сталевих та сталезалізобетонних конструкцій для проектування каркасів висотних будівель. Це дозволить збільшити несучу спроможність таких висотних будівель як мінімум на 20%.

Раніше ми розказували, коли в Україні збудують будівлю вище  200 метрів.

Слідкуйте за новинами в нашому  Telegram


Читати інші новини

05.03.2026, 14:15
Київський окружний адміністративний суд 27 лютого ухвалив рішення в справі № 640/23682/21 щодо доступності державних будівельних норм (ДБН). Суд визнав протипра...
детальніше
07.11.2025, 11:55
ДІАМ активізує моніторинг реалізації принципів універсального дизайну в будівництві. Нові правила передбачають безбар’єрний доступ для людей з інвалідністю, мал...
детальніше