В Україні підписали меморандум про впровадження ВІМ-технологій у будівництві

02.12.2019   |  Новости
В Украіні підписано меморандум. «Дорожня карта впровадження інформаційного моделювання будівель (ВІМ) при створенні об’єктів будівництва, об’єктів архітектури». Учасниками підписання стали представники Мінрегіону, Офісу ефективного регулювання, Конфедерації будівельників України, УЦСС та Міждержавної гільдії інженерів консультантів. Підписання відбулося в рамках фестивалю Steel Freedom Architecture Festival 2019.

ВІМ-технології (Building Information Model) — це так зване інформаційне моделювання будівельного об’єкта. Тобто, мова про віртуальне будівництво, що реалізовується ще задовго до його фактичного завершення.

«Такі технології підвищать безпеку зведення об’єктів, моделюватимуть і прогнозуватимуть потенційні впливи усіх вірогідних факторів на кожному етапі будівництва, — повідомила депутатка Олена Шуляк, — Простіше кажучи, завдяки ВІМ-технологіям Україні вдасться: вивести будівельну галузь на новий рівень; підвищити якість контролю будівельних робіт; реалізувати багато сучасних проектів».

Юліан Чаплинський, заступник міністра Міністерства розвитку громад та територій України виказав надію, що завдяки синергії професійних об’єднань вдасться впровадити нові підходи у найкоротший час. «Ми будемо працювати над тим, щоб у наступному році впровадити ВIM у законодавчому полі», — сказав замміністра.

«Конфедерація будівельників України завжди виступала майданчиком змін. Весь минулий рік на базі КБУ двічі в місяць проводились робочі групи по впровадженню інформаційного моделювання будівель. Ми раді, що головні стейк-холдери розробили спільними зусиллями і презентувати Дорожню карту, яка передбачає імплементацію європейських підходів і принципів у державні стандарти Україні і внесення відповідних змін до інших нормативних документів, — наголосив Олександр Ротов, голова Ради директорів Конфедерації будівельників України. — Важливо, що ми, фактично, розпочали на державному рівні формування засад, які є необхідні для успішного впровадження Єдиної електронної системи у сфері будівництва».

Вячеслав Колесник, виконавчий директор Асоціації УЦСБ, підкреслив, що саме впровадження на законодавчому рівні ВІМ підвищить не тільки якість проєктів у Україні, але й конкурентоспроможність наших архітекторів на міжнародному рівні.

Олексій Дорогань, голова Офісу ефективного регулювання (BRDO) зазначив: «Від цього виграють усі. Це круто не тільки у короткостроковому періоді, на конкретних проєктах, це круто для кожного споживача. За ВІМ майбутнє, наше завдання – найшвидше принести його у українську нормативку».

Олександр Непомнящий, президент Міждержавної Гільдії інженерів-консультантів вважає: «BIM допоможе максимально розкрити потенціал вітчизняних спеціалістів».


Читать другие новости

21.05.2020
Надання права бюрократичного одноосібного втручання архітектором за невизначеною процедурою у вже підготовлений за наданими органами влади правилами проєкт лише...
подробнее
20.05.2020
Ухвалення законопроекту є першим кроком для подальшого «промислового безвізу» (Угоди ACAA), що дасть змогу українським товарам отримати вільний доступ до європе...
подробнее
14.02.2020
В 2018-му в покупку житла на первинному ринку було проінвестовано 34 млрд грн.
подробнее
26.12.2019
Зокрема, відкрити дані стосуються будівництв за 2013-2019 роки та подані у форматі csv.
подробнее