В Україні відновлюється «велика приватизація»
В Україні відновлюється "велика приватизація". Так планують продати перші п'ять об'єктів нерухомості та промисловості, які раніше належали державі та підсанкційним особам. Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Оголошено перші 5 об’єктів, які підуть на продажі:
- готель «Україна» на Майдані Незалежності (аукціон – 18 вересня, стартова вартість – 1,05 млрд грн);
- найбільший виробник з видобування та збагачення титанових руд «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» (аукціон 9 жовтня, стартова ціна – 3,9 млрд грн).
- провідний виробник газобетонних виробів ТОВ «Аерок»;
- розробник титанового та цирконієвого родовища ТОВ «Демурінський ГЗК»;
- ТОВ «Інвестиційний союз «Либідь» – компанія-власник одного з найбільших ТРЦ Києва «Ocean Plaza».
Кошти від продажу перших двох об’єктів надійдуть до державного бюджету України, а від решти трьох – у Фонд ліквідації наслідків збройної агресії.
Приватизація відбуватиметься онлайн на платформі «Прозорро.Продажі».
«Моя принципова позиція щодо приватизації залишається незмінною – держава повинна вийти з усіх активів, які не мають стратегічного значення, і зосередитись на вузькому колі тих, що дійсно грають провідну роль для економіки та безпеки України», - зазначив Гетьманцев.
Щодо націоналізованих активів – необхідно, щоб вони не «застрягли» на роки у підвішеному стані під управлінням «перехідних команд» державних менеджерів (неважливо з якого органу – ФДМУ, АРМА чи іншого), а якомога швидше знаходили собі нового «постійного власника», менеджерські команди якого вчасно підхоплять його і не допустять зменшення капіталізації чи руйнування (пам’ятаємо про кейс «Одеського НПЗ», який на момент конфіскації на користь держави у 2017 році оцінювався у 200 млн. доларів, а за часи його «повернення» у держвласність втратив значну частину виробничих потужностей, які просто не законсервували належним чином – на додачу до того, що підприємство вже перебуває у простої понад 10 років).