В Японії збудували теплицю площею 13 га з електростанцією на біомасі

11.07.2019   |  Новости

В Kasoaka (Японія) компанія SARA Inc. відкрила нову теплицю площею 13 га, де вирощуватимуть перець, томати та салат. Це найбільший у країні скляний оранжерейний проект на одній ділянці, особливістю якого є живлення від електростанції на біомасі. У новій теплиці максимально автоматизовано систему вирощування салату, є система охолодження води і збагачення її нано-бульбашками. Також є пересувна система NFT для вирощування, виготовлена компанією Green Product Systems (у світі сьогодні працює лише дві такі системи в напівзакритих теплицях). Про це повідомляє HortiDaily.

Для томатів обрано прозоре скло, тоді як салат і перець ростуть під Smartglass (оброблений варіант, в якому дисперсія/розсіювання світла пристосовується до кута вхідного світла).

«Енергія є однією з основних витрат нашого бізнесу, — говорить керівник компанії Таїзо Сано. — Префектура Окаяма, де ми розміщуємося, відома як земля Сонця. Завдяки цьому природному світлу близько 2100 годин на рік ми можемо вирощувати овочі цілорічно без штучного освітлення, і ми хочемо максимально використати доступне світло».

За вимогами японської промисловості, проект є стійким до землетрусів. Сама теплиця напівзакрита: вона працює з невеликим надлишковим тиском і використовує вентилятори для поширення повітря і CO2, поліпшує клімат-контроль і затримує комах. Воду постачає місто, але перед використанням на фермі її дезінфікують УФ.

Об’єкт має електростанцію на біомасі потужністю 10 МВт, що працює на деревній трісці та виробляє електроенергію. Електроенергія продаватимеся в основному до електромережі, у теплиці буде використано 20%. Таким чином, компанія також робить свій внесок у стратегію розвитку японського суспільства, де заміна ядерної енергії є важливою темою. Тепло, яке генерується системою, використовується в теплиці. Завдяки встановленню системи очищення газу, CO2 з електростанції з біомаси також буде використовуватися в теплиці, поліпшуючи зростання рослин. Але найцікавішим є те, як пара, що генерується котлами, буде використана для адіабатичного охолодження.

«Охолоджувачі працюють на парі з котлів. Таким чином, ми можемо використовувати всю потужність, яку ми виробляємо, і вирощувати овочі найвищої якості навіть у таких жарких і вологих умовах», — розповів Таїзо Сано.


Читать другие новости

18.10.2019
Під час своєї презентації для інвесторів глава зовнішніх зв’язків BHP, Джефф Хілі розповів, що чилійський рудник Escondida знаходиться в процесі переходу з газу...
подробнее
27.09.2019
Наразі ізраїльська система складається всього з одного буя
подробнее
17.09.2019
Поблизу села Покровське (Дніпропетровська область), в акваторії Каховського водосховища, мають намір побудувати вітрову та плаваючу сонячну електростанцію.
подробнее
16.09.2019
Такий прогноз у 2,6 рази — на 3,356 ГВт — перевищує потужності ВДЕ встановлені на кінець 2018 року
подробнее