За підтримки ЮНЕСКО розпочнуть відновлювати будівлю академії ім. Михайла Бойчука, пошкоджену через ракетну атаку

13.05.2025   |  Новини

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України, ЮНЕСКО та Київська державна академія декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука 12 травня підписали Меморандум про співробітництво. Про це пише Property Times.

Наслідки ракетної атаки на Київ, 25 березня 2024 р. Суспільне Київ/Влада Колодій

Документ передбачає скоординовані дії щодо демонтажу залишків аварійно небезпечних будівельних конструкцій та відновлення актового залу Академії (Київ), пошкодженого внаслідок влучання уламків російської ракети 25 березня 2024 року.

За словами Міністра культури та стратегічних комунікацій України Миколи Точицкого, Академія має особливе значення, адже вона «береже ДНК української культури». Він нагадав, що до Національного переліку та до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО віднесено українські традиції вироблення кераміки, розпису, писанкарства, ткацтва і вишивки, музичного мистецтва, різьблення по дереву, килимарства.

Слідкуйте за новинами в нашому Телеграм

«Академія десятиліттями працює для того, щоб ці практики — визначальні елементи української ідентичності – продовжували відтворюватися, передаватися від покоління до покоління майстрів та зрештою отримувати світове визнання», — сказав Міністр.

Відповідно до Меморандуму, ЮНЕСКО, за підтримки уряду Японії, бере на себе фінансування й організацію робіт із залученням підрядників і контроль за їх виконанням.

«Цей меморандум знаменує собою початок операційного відновлення Академії ім. М. Бойчука, культурного освітнього закладу — простору, що об’єднує дві сфери, що належать до мандата ЮНЕСКО. Це перший у своєму роді меморандум, який прокладає шлях для реконструкції установ, що постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Ми інвестуємо в майбутнє українських мисткинь та митців, які прагнуть творити, розвивати та просувати українську культуру. Лише за умови включення культури у процес відновлення він буде сталим та інклюзивним», — зазначила Голова Представництва ЮНЕСКО в Україні К’яра Децці Бардескі.

Зі своєї сторони Академія буде сприяти доступу до об’єкта й отриманню необхідних дозволів. Розрахунок завершення робіт — до п’яти місяців з урахуванням підготовчих та монтажних робіт, щоб максимально швидко повернути об’єкти до функціонування.

Меморандум є важливим кроком у збереженні української культурної спадщини та підтвердженням міжнародної підтримки у відновленні постраждалих об’єктів культурної інфраструктури. Документ підписано у 71-шу річницю набуття Україною членства в ЮНЕСКО.

Читайте також: Arricano продовжує реставраційні роботи на пам’ятках культурної спадщини на столичній Лук'янівці