Судом збережено охоронний статус пам’ятки «Комплекс споруд магазинів» у Чернігівській області

10.07.2024   |  Новини

У ході реалізації конституційних повноважень Київська міська прокуратура виявила судові рішення, якими за позовом недобросовісного власника скасовано наказ Міністерства культури та інформаційної політики України та виключено з Державного реєстру нерухомих пам’яток України Комплекс споруд магазинів, початку XX століття по вул. Станіслава Прощенка у місті Ніжин, Чернігівської області. Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

Реагуючи на очевидне порушення законодавства про охорону культурної спадщини, Київська міська прокуратура оскаржила незаконні судові рішення, включно до найвищої судової інстанції.
Верховний Суд погодився з доводами прокурора про недоведеність позивачем права власності на комплекс пам’ятки місцевого значення, а також підстав для виключення пам’ятки з Державного реєстру нерухомих пам’яток України, скасував судові рішення у справі та направив її на новий розгляд до суду першої інстанції.
За втручання Київської міської прокуратури рішенням Київського окружного адміністративного суду відмовлено комерційній структурі у позові у повному обсязі, у зв’язку з чим пам’яткоохоронний статус Комплексу збережено.
Зазначимо, що вказаний об’єкт культурної спадщини відіграє визначну містобудівну роль для центральної частини міста Ніжина завдяки створенню фасадної площини вулиці. Архітектура фасадів «Комплексу» складається з 8 будівель та витримана у формах так званого «Цегляного стилю». Комплекс споруд магазинів, є цікавим прикладом ансамблевого підходу при створенні групи будівель торговельного призначення.