«Зелені» будівлі в Австралії продаються дорожче звичайних

25.10.2021   |  Новини

Чим «зеленіше» будівля, тим воно дорожча. Це ключовий висновок з нового звіту Knight Frank про активний капітал, в якому також прогнозується, що 2022 рік стане рекордним для міжнародних інвестицій в комерційну нерухомість.

Головний економіст Knight Frank Australia Бен Берстон сказав, що аналіз понад 300 продажів офісів за останнє десятиліття в Сіднеї і Мельбурні продемонстрував вплив «зелених» будівель на вартість загальних активів.

Офіси з енергетичними рейтингами до 4,5 зірок з Національної Австралійської системі оцінки навколишнього середовища (NABERS) стоять в середньому на 8% дорожче, ніж будівлі без рейтингу. А якщо рейтинг - в районі 5-6, то ціна вже на 18% вище. За словами Берстона, така залежність яскраво демонструє, що питання навколишнього середовища зараз дуже важливий для інвесторів. 

Берстон впевнений, що тенденція буде набирати обертів, і, отже, різниця у вартості «зелених» будівель і звичайних буде все більш очевидна.

Knight Frank також досліджував вплив екологічних рейтингів на вартість офісів в Лондоні, де виявилася така ж, хоч і більш скромна залежності. Енергоефективні приміщення в середньому коштують на 10% дорожче звичайних.


Читати інші новини

02.12.2020
Співробітники компанії заблокували всі входи в національний заповідник, розташований на території острова і займає 80 відсотків його площі, а також зажадали, що...
детальніше
04.04.2019
Розробники заявляють, що установка здатна зберігати в 12 разів більший запас енергії, ніж батарея свинцево-кислотного акумулятора аналогічних розмірів, і в кіль...
детальніше