Як готель перетворився на медичний центр: історії коронакризи

14.09.2020  |  Спецпроєкти

Туристичний бізнес та готельний сектор зазнали серйозного удару через пандемію та карантинні обмеження, які призвели до падіння завантаженості номерів, зниження Rack rates. Деякі готелі не змогли витримати це випробування й були змушені зачинитися або ж переорієнтуватися. Про один з таких прикладів переорієнтування розповідає Property Times.

Тризірковий готель на 19 номерів «Совські пруди» було відкрито у 2015 році, вдале розташування в 9 км від Центрального вокзалу, розвинена навколишня інфраструктура, відносна близькість до головних туристичних атракцій столиці мали б гарантувати успіх проєкту. Але обставини, в які потрапили готельєри через коноронакризу, змусили шукати альтернативні шляхи подальшого розвитку бізнесу.

 

В результаті перемовин власників готелю та групи однодумців, які саме підшукували приміщення під приватний медичний центр, виникла ідея змінити призначення будівлі з готельного на медичне.

Нові інвестори мали досвід роботи в медичній сфері та в підприємництві, маючи наміри масштабувати свою діяльність, вони шукали приміщення, яке б максимально підходило для відкриття медичного центру з реанімаційним та стаціонарним відділенням. Пошук тривав біля трьох місяців, було оглянуто близько 30 об’єктів, врешті інвестори вирішили зупинитися на готелі.

Для розробки проєкту медичного центру була запрошена профільна проектна організація, яка після експертизи будівлі й розробки так званого «шляху пацієнта» визначила найпроблемніші місця.

В результаті вдалося без конструктивних змін будівлі переобладнати її під медичні стандарти, облаштувати дві сучасні операційні, які відповідають міжнародним стандартам. Також було проведено додаткову лінію енергопостачання, встановлено джерело аварійного енергозабезпечення, проведена вентиляція з НЕРА-фільтрами.

Загальна сума інвестицій склала $2 млн. Наразі «ДІЄВО ЦЕНТР ХІРУРГІЧНИХ РІШЕНЬ» введено в експлуатацію.