Bosch показала, як працює геліосистема на ТОЦ Silver Breeze

04.06.2019   |  Новини

Bosch показала, як працює геліосистема на ТОЦ Silver Breeze в Києві. Перша презентація проекту пройшла 4 липня, а сама система успішно працює з лютого 2019 року. Особливістю саме цього проекту стало те, що система відновлювальної енергетики була змонтована на вже діючому об'єкті. До речі, це перша така геліосистема на багатоповерховому будинку, що належить до комерційної нерухомості. 

Анастасія Скрипник, менеджер проекту, зазначила: «Проект складний технічно, тому що реалізований на висотній будівлі, що функціонує. Вдалося приховати трубопровід, його не видно на фасаді». Також при проектуванні була врахована роза вітрів, тому що будівля стоїть на березі Дніпра.

Геліосистема ​​на даху ТОЦ Silver Breeze включає 40 геліоколекторів Buderus SKT1.0., які знаходяться на висоти 45 метрів. Теплова енергія, яку генерує геліополе, накопичується у двох акумулюючих ємностях по 2000 л кожна. Завдяки системі можна значно скоротити використання гарячої води з теплоцентралі. З лютого 2018 року геліосистема виробила 25 МВт теплової енергії. Панелі колекторів площею 98 кв. метрів, що збирають сонячне випромінювання, мають ККД 80%.

Інвестором проекту виступила компанія Bosch, за словами представників компанії, строк окупності складає 7–8 років.

Property Times раніше писав про використання джерел відновлюваної енергії при експлуатації об'єктів нерухомості різного призначення.