Будинок із «найкращим рестораном Рівного» продали з аукціону

28.05.2025   |  Новини

Про те, що відбувся публічний аукціон на «Prozorro. Продажі» із продажу напівзруйнованої історичної будівлі на Поштовій, 7, у Рівному, повідомив Андрій Карауш, голова обласної ради. Про це пише «Рівне вечірнє».

 

За його словами, нещодавно депутати обласної ради колегіально прийняли рішення продати її для наповнення обласного бюджету.

«Утримувати надалі цю будівлю просто немає сенсу. По аукціону: учасник на нього подався лише один, це ТОВ «ТД Ремарк» із львівською юридичною реєстрацією, його власники — волиняни Олександр Гуменюк та Сергій Михайловський. При стартовій ціні у понад 2,5 млн покупець, оскільки не було конкуренції, запропонував трохи більше 2,6 млн. Загальна площа нежитлового приміщення — 206,2 кв. м. Зараз ми чекаємо підписання протоколу всіма сторонами, а далі — оплати. Разом із ПДВ для покупця сума становить 3 141 441,6 грн».

Водночас, місцеві мешканці говорять, що маленька вуличка Поштова в самому центрі міста — одне з останніх місць, де інколи ще можна відчути атмосферу старого Рівного. Раніше щоліта на ній проводили свято вулиці: з оркестром, виставкою старожитностей і танцями під 120-річним каштаном. Тут збереглися старі будівлі, муровані ще на початку минулого століття. В одних досі живуть люди, інші — порожні. До останніх, зокрема, належить старовинний будинок № 7. Нині споруда — аварійна, з дірявим дахом та обдертими стінами з цвіллю. А про колишню славу нагадують хіба ретропортрети на стіні.

Людмила Леонова, краєзнавиця, розповіла у соцмережах історію цієї будівлі, зведеної у 1926 році: «Колись тут розташовувався найкращий ресторан із кабаре «Новий світ». Це був єдиний у місті ресторан вищої категорії, де виступали відомі польські кабаре та артисти. Тут звучала музика, лунали аплодисменти, вирувало культурне життя. І навіть у радянські часи тут залишався ресторан — одне з популярних місць дозвілля. Крім того, це єдиний будинок з ресторанної історії нашого міста, що зберігся».

Також вона додає, що існує ризик — новий власник радикально перебудує її або взагалі зруйнує, стерши з лиця міста ще одну історичну адресу.

«Але ж саме такі будинки творять дух цієї вулиці, її настрій, її неповторний вигляд. У місті так бракує музеїв, креативних просторів, культурних ініціатив. Саме в цьому будинку міг би з’явитися музей міжвоєнного міста, музей ресторанної культури або ж місце зустрічей і подій, що поєднувало б історію із сучасністю», — наголошує краєзнавиця.

Слідкуйте за новинами в нашому Телеграм

Читайте також: Ремонт від забудовника: чому попит зростає, а пропозиція все ще обмежена