Демонтажні роботи келій Братського монастиря у Києві продовжуються попри припис
200-річні келії Братського монастиря на території НАУКМА продовжують демонтувати попри припис Департаменту територіального контролю від 25 листопада. Про це повідомив заступник очільниці Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Дмитро Перов.
_3.jpg)
«Перебудова памʼятки відбувається під пильним наглядом правоохоронців, що не можуть потрапити всередину», — зазначає памʼяткоохоронець.
Також він закликає Мінкульт, який видав дозвіл на проведення реставрації келій, звернути увагу, що роботи не відповідають заявленим планам. Оскільки демонтуються автентичні елементи, що є невідʼємною частиною памʼятки (дах, внутрішні перекриття та вікна). Також розібрано оригінальні мурованні склепіння.
Крім того, на об’єкті будівництва відсутній паспорт обєкта із зазначенням виду робіт, класу наслідків та відповідальної особи, а також не отримана карта на порушення благоустрою. У зв’язку з чим, Департамент територіального контролю міста Києва склав відповідний припис.
Келії Братського монастиря було споруджено 1823 р. як житлові приміщення для священнослужителів. 1879 року в будівлі проведена реконструкція за проєктом відомого київського архітектора — Володимира Ніколаєва.
Будівля має статус памʼятки історії та архітектури національного значення.
Слідкуйте за новинами в нашому Telegram