Держава вперше продала націоналізований у росіян завод за 103 млн грн

11.06.2024   |  Новини
10 червня Фонд держмайна України вперше в історії України реалізував завод, націоналізований у росіян. Йдеться про підприємство «ПентоПак» на Київщині. За нього виручили 103 млн грн. Про це пише ФДМУ.

Хто купив завод «ПентоПак»

Єдиним учасником аукціону стало київське ТОВ «Лонікос». За даними Youcontrol, 2023 рік компанія завершила зі збитком у 173 тис. грн. Чоловік очільниці компанії, Лариси Ашкіназі, Владислав Жирко, балотувався у 2020 році в Слобожанську селищну раду на Дніпропетровщині від партії «Голос», але програв. Раніше ФДМУ хотів виручити за підприємство 203,7 млн грн.

Що відомо про завод «ПентоПак»

Завод «ПентоПак» наразі працює та забезпечує роботою майже 200 людей. Підприємство забезпечує повний цикл виробництва упаковки для продуктів м'ясопереробної галузі. «ПентоПак» виготовляє багатошарову синтетичну термоусадкову оболонку, застосовуючи передові технології. Зокрема, високоякісний друк ультрафіолетовими, водними та спиртовими фарбами. Серед клієнтів підприємства — знані українські бренди, такі як «Рудь», «Глобино», «М'ясна гільдія», а також замовники з більш ніж 30 країн світу.

Як «ПентоПак» потрапив до держави

8 лютого Вищий антикорупційний суд конфіскував 100% активів у російсько-грецького олігарха Івана Саввіді та його дружини Кіріякі Саввіді. Серед них 100% корпоративних акцій ПрАТ «ПентоПак» та ДП «Атлантіс-Пак Україна».

До цього 29 січня Мін'юст подав позов до ВАКС про застосування санкції, передбаченої п. 11 ч. 1 ст. 4 закону України «Про санкції» до Івана Саввіді та його дружини Кіріяки Саввіді.

Іван Саввіді — російський підприємець грецького походження, який є депутатом держдуми від правлячої партії в рф «Единая Россия». Він публічно підтримав анексію Криму та інших українських земель. Зокрема він був спонсором низки російсько-патріотичних фестивалів на півострові, а вже у квітні 2022 року направляв автомобілі та генератори у самопроголошену «ДНР», за що отримав особисту подяку від ватажків цього угруповання.

За даними Trap Aggressor, Саввіді посів 83-тє місце у російському списку Forbes-2021 із загальними статками у 1,7 млрд доларів.

Він також є акціонером продовольчої групи «Агроком», володіє грецьким футбольним клубом PAOK, морським портом Салоніки та іншим бізнесом у Греції.