Для будинку Терещенків у Києві зроблять цифрову копію
ГО «Україна Інкогніта» готується зробити фотограмметричну, геодезичну зйомку будівлі, виконати всі обміри й створити її цифрову копію цієї будівлі. Про це повідомили на сторінці ГО «Україна Інкогніта».
«Більшість своїх робіт ми виконуємо безкоштовно, — зазначили активісти. — Цифрові копії об’єктів культурної спадщини Києва ми робимо за підтримки Департаменту охорони культурної спадщини КМДА».
Що відомо про будинок?
Будівлю звели у 1874–1875 роках. Кам’яниця у стилі венеціанської неоготики має статус пам’ятки архітектури місцевого значення.
Першою власницею садиби була поміщиця Феліція Модзелевська, на замовлення якої у 1874 році архітектор Вальдемар Краузе звів цей оригінальний неоготичний маєток.
Після смерті чоловіка у 1879 році вона продала будинок Іванові Терещенку, старшому сину відомого цукрозаводчика та мецената Ніколи Терещенка. За деякий час він розширив маєток та звів біля нього двоповерховий флігель у стилі головної споруди. У 1903 році після смерті Івана Терещенка садиба переходить у власність його дружини Єлизавети та дітей, які проживали там до 1917 року.
Із 1917 року тут розміщувалося Міністарство шляхів сполучення УНР.
У ніч з 13 на 14 листопада 1918 року в цьому будинку відбулася знакова для України подія — представники різних українських партій, зважаючи на можливість колаборації гетьмана Скоропадського із росією, схвалили план повстання і обрали тимчасовий революційний уряд — Директорію УНР, до якої увійшли Петлюра, Винниченко та Швець.
Нагадаємо, у вересні 2023 року Верховний Суд повернув садибу Терещенків у власність територіальної громади міста Києва. Боротьба за збереження цієї унікальної пам’ятки архітектури тривала понад 15 років.