Експерти розповіли, що стримує іпотечне кредитування в Україні

17.01.2020   |  Новини

Головними стримуючими факторами кредитування є стан судової системи та непрозорість доходів позичальників. Це результати опитування присутніх на презентації Стратегії фінансового сектору до 2025 року, повідомив кореспондент Property Times.

На питання «Що дозволить пожвавити кредитування в Україні?» 75% назвали реформу судової системи та виконавчої служби, 50% - прозорість на сплатоспроможність позичальників (можна було вибирати більше ніж одну відповідь).

Стратегію розвитку фінансового сектору України до 2025 року.розробили та затвердили Національний банк України, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (далі — регулятори).
Стратегія передбачає розвиток фінансового сектору за п’ятьма основними напрямами:

  •  зміцнення фінансової стабільності;
  •  сприяння макроекономічному розвитку та зростанню економіки;
  •  розвиток фінансових ринків;
  •  розширення фінансової інклюзії;
  •  впровадження інновацій у фінансовому секторі.

Зокрема, для подальшого зміцнення фінансової стабільності регулятори спрямовуватимуть свої зусилля на посилення захисту прав кредиторів та інвесторів, запровадження плану дій BEPS, підвищення рівня корпоративного управління у фінансових установах, посилення вимог до їх внутрішнього контролю, удосконалення системи гарантування вкладів та виведення неплатоспроможних фінансових установ з ринку, впровадження ризик-орієнтованого нагляду за небанківськими фінансовими установами, регуляторних вимог у сфері регулювання та нагляду за банками та небанківськими фінансовими установами, передбачених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС тощо.