ФГВФО продає галузевий пул чотирьох банків, зокрема нерухомість

15.05.2024   |  Новини

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб планує продати галузевий пул, в тому числі нерухомість. Про це повідомляє пресслужба Фонду гарантування.

До складу лота увійшли активи чотирьох банків – АТ «МР Банк», АТ «Мегабанк», ПАТ «Промінвестбанк» та АТ «Банк Січ», а саме: права вимоги та майнові права за кредитними договорами, що укладені з суб’єктами господарювання, а також дебіторська заборгованість.

Загальна заборгованість за включеними до складу пулу активами становить більш як 707 млн грн, із них 608 млн грн – за активами з АТ «Мегабанк», 84 млн грн – ПАТ «Промінвестбанк», 13 млн грн – АТ «МР Банк» та майже 1,6 млн грн – АТ «Банк Січ».

У заставу за кредитами оформлено житлову та комерційну нерухомість, земельні ділянки, майнові права на нерухоме майно, депозит, обладнання, транспорт, товари, фінансову поруку тощо. Зокрема, серед застави:

  • житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами загальною площею 45,8 кв м в Тернопільській області;
  • нерухомість та устаткування кондитерського виробництва у м. Дніпрі, а саме: адміністративно-побутовий корпус загальною площею понад 6,4 тис. кв м, трансформаторна підстанція і головний корпус загальною площею понад 29 тис. кв м, холодильно-компресорна будівля загальною площею 1,7 тис. кв м, приміщення підготовчого відділення загальною площею 453,0 кв м, вагові, склад, градирні, масложироуловлювач, електро- та автонавантажувачі, обладнання харчової промисловості у різному технічному стані та інше рухоме і нерухоме майно;
  • нежитлові приміщення, серед яких є цех ватину та склад, загальною площею близько 4,5 тис. кв м у Дніпропетровській області;
  • нежитлові будівлі та споруди загальною площею майже 9,6 тис. кв м та будівля колишнього заводоуправління площею понад 1,3 тис. кв м у м. Суми;
  • пункт прийому металобрухту площею понад 1,1 тис. кв м та інші об’єкти нерухомості в різних населених пунктах Сумської області;
  • нежитлова нерухомість з трансформаторною підстанцією та будівлею щитової загальною площею близько 1,3 тис. кв м в Чернігівській області;
  • право на отримання у власність нежитлової будівлі деревообробного цеху готовністю 90% загальною площею 352 кв м в Закарпатській області.

Звертаємо увагу, на продаж виставлено не передане у заставу за кредитними договорами майно, а право стягнути з боржника заборгованість або заставне майно у судовому чи позасудовому порядку.

Початкова ціна лоту GL20N1026069 – 622,7 млн грн.

Торги будуть проходити за голландською моделлю аукціону. Участь у торгах можуть узяти як юридичні, так і фізичні особи, окрім російської федерації або осіб, пов'язаних з державою-агресором.

Детальна інформація про лот у публічному паспорті активів за посиланням, умови участі у торгах та посилання на аукціон тут. Крім цього, докладна інформація про активи у складі пулів представлена у кімнаті даних у приміщенні банку та у віртуальній кімнаті даних, алгоритм доступу до якої за посиланням.

Кожен актив, включений до складу пулу, щонайменше 4 рази виставлявся на індивідуальний продаж у системі Прозорро.Продажі, але так і не був реалізований.