Фонд енергоефективності отримав понад 500 заявок на участь у програмі «Енергодім»

31.03.2021   |  Новости

Станом на 26 березня 2021 року Фонд зареєстрував 524 заявки від ОСББ на участь у програмі «Енергодім», повідомляється на сайті Фонду. З них за пакетом А «Легкий» — 87, за пакетом Б «Комплексний» — 437. Ще 52 заявки знаходяться в обробці.

Загальна вартість поданих до програми енергоощадних проектів складає близько 4 млрд 099 млн 423 тис грн.

Орієнтовна сума грантів, що отримають ОСББ від Фонду складе до 70% вартості проектів або 2 млрд 854 млн 261 тис грн.

Загалом вже близько 46 тисяч сімей стали учасниками програми «Енергодім».

Зокрема, ОСББ подали 524 заявки на участь у програмі, 103 заявки — на затвердження проекту, 34 — на верифікацію.

Лідируючі позиції по кількості поданих заявок займають Волинська, Львівська та Кіровоградська області.

Повністю завершили енергоефективні проекти та отримали всі частини грантів 5 ОСББ. Зокрема, ОСББ «Говорова-5» (Одеса), ОСББ «Дбайлива оселя» (Львів), ОСББ «Автоном-69» (Житомир), ОСББ «Щурата 8» (Львів), ОСББ «Фаворит Попудренка, 12 Б» (Чернігів).

Фонд нагадує, що для перших 500 заявок застосовується підвищений грант +20% до основної суми компенсації в залежності від обраного пакету заходів (тобто, 60% для пакету «А» та 70% для пакету «Б»).

Наразі Фонд проводить інвентаризацію поданих заявок з банками-партнерами. Після цього буде визначено перелік ОСББ, на які поширюється підвищений розмір гранту.

Інформація про 500-ту заявку буде опублікована на веб-сайті Фонду, а ОСББ, які підпадають під отримання підвищеного гранту, обов'язково отримають офіційне повідомлення від Фонду.

Починаючи з 501-ї заявки:

- Розмір гранту на відшкодування витрат на будівельні роботи становить 40% для пакету заходів «А» та 50% — для пакету заходів «Б».

- Обмеження вартості витрат на заходи з підготовки та реалізації проєкту, не повинні перевищувати 15% від вартості будівельних робіт — для пакету заходів «А», та 7,5% від вартості будівельних робіт — для пакету заходів «Б».

Стати учасником програми «Енергодім» може будь-яке ОСББ, що прагне зробити свою оселю енергоефективною, безпечною, зручною та економною. Детальніше про програму можна дізнатися на сайті energodim.org.