Ігор Кушнір йде з посади голови «Київміськбуду»

20.12.2023   |  Новини

Очільник Холдингової компанії «Київміськбуд» Ігор Кушнір заявив, що йде з посади Голови правління — президента компанії після 12 років роботи. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Київська міська рада ухвалила звіт тимчасової контрольної комісії з питань перевірки діяльності «Київміськбуду». Вважаю це остаточною крапкою над «і», яка знімає будь-які питання щодо правомірності діяльності менеджменту та ситуації в Компанії в цілому.

Аби уникнути маніпуляцій та пересудів, мною прийнято рішення піти з посади Голови правління — президента «Київміськбуду», якій я присвятив значну частину свого життя», — написав І. Кушнір.

Він зазначив, що за 12 років під його керівництвом «Київміськбудом» збудовано майже 4 млн кв.м нерухомості. На сьогоднішній день будівельний заділ складає 2,2 млн кв. метрів. Компанією виплачено 210 млн грн дивідендів, безкоштовно передано на баланс міста інженерних мереж на суму майже 600 млн грн, сплачено місту понад 330 млн грн податків.

«Також ми підтримали інвесторів «Укрбуду». Було прийнято майже 800 тис. кв. метрів недобудов і на сьогодні вже передано інвесторам майже 400 тис. кв. метрів добудованого житла», —зазначив Ігор Кушнір.

З початком повномасштабного вторгнення на ринку нерухомості майже зник попит. «Київміськбуд» не став вийнятком, продажів практично не було. У зв’язку з цим, Компанія була змушена безрезультатно просити фінансової підтримки у міста, Кабміна, інших установ. Після цього Наглядовою радою було назначено проведення аудиту «Київміськбуд».

«Було детально вивчено діяльність «Київміськбуду» за останні три кризових роки. Не встановлено жодних зловживань з боку керівництва Компанії та мене особисто. Підтверджено, що Компанія функціонувала належним чином до появи зовнішніх факторів, які суттєво вплинули не тільки на нас, але й на весь ринок. У висновках аудиту були  озвучені чіткі пропозиції щодо виходу із ситуації, яка склалась. Вважаю, втілення цих пропозицій дозволить Компанії виконати взяті на себе зобов’язання, а інвестори отримають своє житло і не стануть заручниками ситуації», - зазначив Кушнір.

Нагадаємо, нещодавно було завершено аудит «Київміськбуду». У результаті аналізу незалежними аудиторами фінансово-господарського стану «Київміськбуду» не виявлено ознак дій із доведення підприємства до банкрутства чи приховання факту стійкої фінансової неспроможності.

17 листопада Комісією було затверджено проміжний звіт з рекомендаціями та пропозиціям щодо подальшої роботи «Київміськбуд», серед яких здійснення закупівлі квартир у Компанії,       розгляд можливості виділення фінансової позики або докапіталізації компанії. Також ТКК рекомендувала Київській міській раді звернутись до Кабінету Міністрів України щодо компенсації «Київміськбуду» сумарного запланованого збитку, пов’язаного з добудовою проєктів будівельної корпорації «Укрбуд» у сумі 2,28 млрд грн.

Пізніше Голова наглядової ради Компанії підкреслив, що результатами незалежної аудиторської перевірки встановлено, що «Київміськбуд» функціонував належним чином до появи зовнішніх факторів, які суттєво вплинули на результати його діяльності (зокрема COVID-19, повномасштабна війна, фактор «Укрбуду»). Та зазначив,  що місто братиме активну участь у відновленні роботи Компанії.