Фінсько-українська ініціатива по відновленню України. Представники будівельної галузі зустрілися з фінським бізнесом
7 березня 2024 року відбулась зустріч «Побудуємо Україну: фінсько-українська ініціатива по відновленню України», до якої долучились представники КБУ, фінських та українських компаній. Про це Property Times повідомили у пресслужбі КБУ.
Лев Парцхаладзе, Президент КБУ зазначив, що Фінляндія - це одна з країн-лідерів з будівництва шкіл та лікарень і тому Україна крайнє зацікавлена у такому досвіді. Окремо Парцхаладзе подякував фінському об'єднанню Eastoffice за ініціативу проведення такого роду зустрічі та наголосив на важливості подальшого партнерства.
Антті Вянська, Посол Фінляндії з питань реконструкції та підтримки України зазначив, що починаючи з повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року, Фінляндія надала Україні допомогу у розмірі 2,5 млрд євро, яка зокрема направлена на:
- 70% - військові потреби
- 30% - урядова підтримка
Пан Антті також розповів, що Уряд Фінляндії підготував Національний план відновлення та відбудови України, який в першу чергу буде фокусуватись на приватному секторі будівництва.
У Плані окреслено потреби та організацію міжнародної допомоги у відновленні України, а також запропоновано фінансові рішення для проведення ринкових досліджень, пошуку партнерів, експортного фінансування та інвестування. Крім того, у Плані представлені консультативні послуги, які компанії можуть отримати від мережі Team Finland та інших учасників бізнес-спільноти.
Водночас сьогодні є розуміння, що Україна згодом стане повноцінним членом Європейського Союзу і фінські компанії хочуть співпрацювати з українськими на рівних засадах, як колеги.
Валерія Іванова, Заступник Голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України подякувала представникам фінської делегації за їхню участь у зустріч та наголосила, що у Реєстрі пошкодженого та знищеного майна внесено понад 250 тис. об'єктів інфраструктури на загальну суму 60 млрд дол. (222 тис. - приватних будинків та 30 тис. - соціальна інфраструктура). Однак, на жаль, ці дані кожні два тижня тільки збільшуються.
Янне Харьюнпяя, Генеральний директор бізнес об’єднання Eastoffice, розповів, що головне завдання Eastoffice, як об'єднання бізнесу, сьогодні - покращення комунікацій та співпраці з Україною для своїх компанії. Однією із стратегій є такі зустрічі для кращого розуміння, які нині є виклики, як працює український бізнес і як з ним можна співпрацювати.
Генеральний директор бізнес об’єднання Eastoffice також акцентував на великому індустріальному потенціалі фінських компаній та енергоефективних підходах в будівництві, зокрема щодо викидів у навколишнє середовище.
В рамках зустрічі були презентовані діяльність, потужності, цілі та досвід фінських компаній: KONE, KoneCranes, Peikko, A-Insinöörit, Aspo, EKE-Finance, Fortum, Lehto, LUT University, Metso, Nokian Tyres, SRV, Stora Enso, Tikkurila, UPM, Valio, Wärtsilä. Партнери з Фінляндії вкотре висловили повну підтримку Україні та засудження будь-якої комунікації з рф.
Водночас представники українського бізнесу ознайомили зі своїми досягненнями та планами на майбутнє України, зокрема шляхом партнерства та обміном досвіду.