Комерційна нерухомість у форматі ЖК. Що думають експерти

26.06.2020   |  Новости

URE club  провів кейс марафон на тему «Комерційна нерухомість у форматі житлових комплексів», де всі учасники дійшли згоди, що значущість комерційних об’єктів у ЖК тільки зростатиме.Лілія Півнева (Saga Development) представила кейс «Рибальский рестопорт» у складі житлового кварталу «Рибальский». Колишня промислова територія вимагала створення інфраструктури з нуля. Перевага – близькість до води.

Мета – створити найякіснішу та найзатребуванішу інфраструктуру для відпочинку, роботи, шопінгу та інших активностей. Тут створюється перша в країні ресторанна вулиця. До того ж, у кожного закладу буде свій відкритий майданчик з виходом до води.

Олеся Перчак (Обрій) розказала як облаштована комерційна нерухомість на прикладі ЖК «Місто квітів». Вона відмічає, що швидкість реалізації житла з інфраструктурою – вища на 30%, а вартість квадратного метру вище на 20%.

Є формати, коли комерційна нерухомість винесена на фасадну частину ЖК, а є коли об’єкти розташовані по всій території. Наразі інфраструктура дуже різноманітна, адже є кафе, відділення «Нової пошти», «Укрпошти», йога-центр тощо.

Михайло Полозюк (City Consult) розповів про Montreal House та ЖК «Іллінський». Основні правила компанії – інфраструктурне будівництво, адже 10% - передбачається під комерційну нерухомість. Також проєктуються приміщення різної площі в залежності від потреб. На етапі розробки комплексу відбувається моніторинг локації, від цього залежатимуть площа та технічні характеристики майбутніх комерційних приміщень. Якщо проєктується приміщення під ресторан – облаштовують всі необхідні мережі та вентиляцію.

Женя Баглай (SQM Experts) та Дар’я Бедя (CITEX Development) розповіли про своє бачення комерційної нерухомості на прикладі POLARIS Home&Plaza. Так, Женя звернула увагу, що правила змінюються і є певна специфіка у облаштуванні комерційних просторів. Завдання, щоб ЖК був максимально зручним для жителів і комерційна нерухомість не заважала жильцям. Тому такі приміщення мають бути тільки в оренді. Адже більшість приміщень у ЖК продаються і коли право власності переходить від забудовника до покупця, важко спрогнозувати, що саме в ньому буде розташовуватися. Що стосується POLARIS Home&Plaza, то тут запроєктовано окремий вхід до двору ЖК через ТЦ. Тільки для жильців.


Читать другие новости

03.07.2020
Першу чергу ресторанної вулиці планують запустити в 2021 році, а повністю закінчити проект – в 2024
подробнее
23.06.2020
Експерт вважає, що карантин і, як наслідок, — різке зниження продажів і підвищення конкуренції між забудовниками, змушують багато компаній переглянути питання я...
подробнее
09.04.2020
Учасники поспілкувалися про різні механізми з точки зору орендаря та орендодавця і можливість їх застосування. Представляємо короткі коментарі.
подробнее