Литовська BaltCap виходить з проєкту школи в Бучі в Україні через звинувачення колишнього партнера

12.02.2024   |  Новини

Міська рада міста Буча оголосила, що компанія Nullus, що належить інфраструктурному фонду BaltCap, припиняє участь у будівництві школи в Бучі. Цю новину оприлюднили у середу, 7 лютого. Планувалося, що школа мала бути відкрита 1 вересня 2025 року.

Про це повідомила міська рада Бучі із посиланням на Литовське радіо і телебачення (LRT).

Вирішення компанії Nullus вийти з проєкту повязане з обвинуваченням її колишнього партнера, Шарунаса Степуконіса підозрюють у втраті або іншому нецільовому використанні близько 30 мільйонів євро корпоративних коштів фонду.

«Обвинувачення проти Степуконіса, генерального директора Nullus та одного з ініціаторів проєкту, є неодмінним елементом благородних цілей цього проєкту, і ми виходимо з нього, щоб уникнути репутаційних ризиків»,  йдеться у заяві.

Голова литовської бізнес-групи BT Invest, яка працює в Україні, Айварас Каралю повідомив, що документи про вихід Nullus вже готуються відповідно до українського законодавства.

За словами керівника відділу проєктів з енергоефективності Агентства з управління екологічними проектами, яке адмініструвало проєкт, Аґнє Маркаускєнє, агентство отримало прохання Nullus про розірвання контракту 11 січня, а наказ про припинення виділення коштів компанії був опублікований 31 січня. Після виходу Nullus проєкт був припинений, і установа більше не пов'язана жодними угодами з цією роботою.

Загальна вартість проєкту становила 14,3 млн євро. Раніше її оголошували на рівні 18 млн євро. Маркаускєнє зазначає, що розмір внеску APVA у будівництво школи мав становити 0,5 мільйона євро з програми співпраці у сфері розвитку, ці гроші мали бути виплачені лише після завершення проєкту.

Як повідомляв Укрінформ, в серпні минулого року планувалося, що в місті Буча Київської області має бути побудований комплекс навчальних закладів за 18 млн євро. Проєкт підготовлений литовською архітектурною студією 2L Architects та українською Baust Architects.

Планувалося, що проєкт адмініструватиме APVA, реалізуватиме його компанія Nullus на замовлення фонду підтримки Support Fund for Bucha School. Цей фонд заснували литовська столична бізнес-група BT Invest, що діє в Україні, інфраструктурний фонд BaltCap Infrastructure Fund інвестиційної компанії BaltCap і фонд підтримки "1К" громадського активіста Олега Шураєва.