«Межигір’я» стане державним парком-пам’яткою

27.06.2022, 14:50

Кабінет міністрів (КМ) погодив клопотання Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів про створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення на території урядової резиденції «Межигір’я».

«Міндовкілля, за ініціативи Прем’єр-міністра, розпочинає офіційний процес перетворення Урядової резиденції «Межигір’я» у державний парк-пам’ятку. Сподіваюся, що вже найближчим часом улюблене місце українських та іноземних туристів на Київщині стане природоохоронною територією, приміром, як «Феофанія»«Маріїнський парк» чи «Голосіївський ліс»,  заявив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Відповідний документ на Урядовому порталі ще не був опублікований. Щоб резиденція «Межигір’я» офіційно набула статусу парку-пам’ятки державного значення, Міндовкілля має завершити усі юридичні процедури та підготувати відповідний проект указу президента, відзначається в урядовому релізі.

Урочище біля Дніпра «Межигір’я» слугує державною резиденцією з 1935 року. Довший час ці місця були недоступні для пересічних відвідувачів. Після Революції гідності «Межигір’я» стало одним з популярних туристичних місць.

В березні ц.р., після повномасштабного вторгнення рф, Межигіря на Київщині фактично перетворилася на воєнний обєкт, де люди переховувались від обстрілів.

Слідкуйте за новинами в нашому  Telegram