Наталія Козловська наголосила, що житловий сектор варто розглядати як частину процесу європейської інтеграції України. Адже потреби в соціальному житлі та житлі для ВПО зростають і будуть існувати ще багато років. Тому, за її словами, треба впроваджувати такі механізми, щоб вони відповідали найкращим європейським практикам у забезпеченні комфортного, ефективного та якісного житла.
«Нове будівництво, особливо будівництво соціального житла, має враховувати стандарти енергоефективності Євросоюзу. Варто звернути увагу на новоєвропейський Баухаус. Він містить в собі високу енергоефективність, інклюзивність, кращу стійкість та естетику», — зазначила заступниця Міністра.
Також, вона провела окрему зустріч із Ліонелем Рапалем, Директором з операцій у країнах-сусідах ЄС Європейського Інвестиційного Банку. Обговорили фінансову підтримку потенційної реалізації комплексних інвестиційних програм формування фонду соціального житла.
Із Манфредом Профазі, регіональним директором Міжнародної організації з міграції у Південно-Східній Європі, Східній Європі та Центральній Азії, обговорили як розширити рівень залученості МОМ в аналітичний супровід реформування житлової політики.
Якісний аналіз необхідний для реальної оцінки рівня попиту та потрібних інвестицій, наголосила заступниця Міністра.
Нагадаємо, що згідно з другою Швидкою оцінкою завданої шкоди та потреб на відновлення (RDNA2), яка охоплює період з 24 лютого 2022 року по 24 лютого 2023 року, загальна шкода житловому сектору — понад 50 млрд доларів США.
Найбільшу шкоду агресор завдав багатоквартирним будинкам — пошкоджені 1,4 млн квартир. Також пошкоджені 135 тисяч індивідуальних житлових будинків та понад 39 тис. кімнат у гуртожитках.
Заплановано, що RDNA3 з оновленими показниками буде оприлюднений у лютому цього року.