На Печерську прибирають рекламу з будинку, на якому знищили частину мозаїки

19.06.2020, 13:44

Комунальники демонтують незаконну рекламу з будинку з мозаїчним панно на бульварі Лесі Українки. Про це повідомляє начальник управління КМДА з питань реклами Олександр Смирнов. Посадовець зазначив, що саме тут розташовано панно 1960-х років, «з яким, на жаль, трапилося нещастя». Нагадаємо, днями місцеві жителі повідомили, що орендарі комерційних площ на першому поверсі зруйнували частину мозаїки, розширивши вхід до одного з приміщень.

У Департаменті міського благоустрою КМДА повідомили, що внесли припис про порушення правил благоустрою, а також склали протокол щодо ситуації з фасадом.

«Крім того, буде направлено листа до Державної архітектурно-будівельної інспекції з проханням перевірити, чи допущені порушення при виконанні ремонтних робіт щодо цього об’єкта. Місто розбирається в ситуації»,  заявили у КМДА.

Водночас в Департаменті охорони культурної спадщини повідомили, що будівля не має статусу нововиявленої пам’ятки історії, і мозаїка не є пам’яткою архітектури.

Як повідомляє Ukrainian Modernism, монументальне панно «Лісоповал» створили художники Анатолій Гайдамака і Лариса Міщенко в 19691970 роках.

«Це була багатомісячна ручна праця  художники і в холод, і в спеку, вручну викладали композицію зі шматочків смальти. Невідомим підприємцям вистачило дня, щоб зухвало понівечити мистецький об’єкт»,  зазначають у спільноті.

Нагадаємо, торік з іншого боку будівлі ресторан «Марокана» закрив мозаїку прибудовою.

Слідкуйте за новинами в нашому  Telegram


Читати інші новини

11.02.2026, 12:57
У Києві інспектори з благоустрою за результатами перевірок 9 лютого внесли 292 приписи та склали 43 протоколи щодо балансоутримувачів, які не забезпечили належн...
детальніше
26.08.2025, 11:46
Учора, 25 серпня, Комунальне підприємство «Київблагоустрій» за дорученням Департаменту територіального контролю міста Києва розчистило прохід до Дніпровської на...
детальніше