Національне військове меморіальне кладовище: коли розпочнуться роботи та яким буде будинок трауру

05.03.2024   |  Новини

Створення Національного військового меморіального кладовища — один з наймасштабніших проєктів держави та Мінветеранів, зокрема. Про це написав тимчасово виконувач обов’язків міністра у справах ветеранів Олександр Порхун.  За його словами, наразі Кабінет Міністрів України спростив процедуру видалення зелених насаджень — це важливо для будівництва НВМК.

«Територія майбутнього кладовища у Гатному під Києвом є залісненою. Проєкт НВМК передбачає максимальне збереження дерев, однак для того, щоб розпочати підготовчі роботи, необхідним є видалення дерев безпосередньо під запланованими об’єктами будівництва, а також аварійних насаджень та сухостоїв. І ці роботи вже розпочнуться у березні», — пояснив Олександр Порхун.

Водночас всі насадження, що будуть прибрані, передадуть на потреби Сил оборони.

«Паралельно проєктуємо першу чергу будівництва. А це вже безпосередньо поля військових поховань, колумбарій», — додав він.

Порхун також показав  один з ескізів так званого Будинку Трауру (на фото). Будинок буде мати колони, та буде  розташований поряд з великою площею, оточеною колонадою.