Навколо Creative State of Gulliver розгортається скандал. Коворкінг хочуть визнати банкрутом
Відкрито провадження про банкрутство коворкінгу в «Гулівері»: ціна питання майже 12 млн. Про це повідомляють медіа з посиланням на ухвалу суду від 3 жовтня, на яку звернув увагу директор і співзасновник конкурентної компанії Creative Quarter Роман Хміль.
Провадження відкрито за заявою компанії Denza Construction, яка надає послуги з дизайну та будівельних робіт для комерційних підприємств, у зв’язку із наявною та непогашеною заборгованістю. Компанія стверджує, що ТОВ «Креативний штат Гулівер» не змогло оплатити ремонт і меблювання приміщення і все ще винне 11,78 млн грн.
Господарський суд Києва визнав претензії Denza Construction обґрунтованими й відкрив провадження про банкрутство.
Наразі відомо, що вводиться мораторій на задоволення вимог кредиторів ТОВ «Креативний штат Гулівер» та процедура розпорядження майном.
Ілля Кенгіштейн у своєму дописі на Фейсбук зазначив, що компанія Creative State of Gulliver з групи Creative States опинилась у складній ситуації через конфлікт з одним із співакціонерів, Denza Construction.
Суть конфлікту полягає у незадоволенні партнера термінами повернення інвестицій, хоча компанія функціонує та продовжує свій розвиток. Denza Construction, за словами Кенігштейна, замість пошуку рішення через діалог, шантажує та намагається довести компанію до банкрутства, спираючись на формальні умови договору підряду на ремонт.
Кенігштейн пояснив, що ще до початку повномасштабного вторгнення компанія почала випереджати графік повернення інвестицій, віддавши близько 70% вкладених коштів. Проте війна внесла корективи, і продовження виплат стало неможливим без шкоди для бізнесу. Співзасновники уклали меморандум, який передбачав механізм повернення інвестицій, і Кенігштейн підкреслив, що партнери могли б викупити частку компанії за ринковими умовами, якщо інвестиція не була повернута вчасно. Однак Denza Construction вирішили діяти через суд, ігноруючи попередні домовленості та початковий меморандум.
«Через кілька місяців після початку широкомасштабного наступу, коли з обʼєктивних причин деякі локації мережі не були заповнені, ми запропонували співакціонерам цієї локації спільно з нами дофінансувати проєкт з метою підтримання локації, в тому числі оплати оренди. На що отримали відмову. Тому почали дофінансовувати локацію самостійно — з боку керуючій компанії і в односторонньому порядку. Зрозуміло, ні про яке „повернення інвестицій“ взагалі не йшлося. Коли наші внески зросли до серйозних сум, ми знову звернулися до наших співакціонерів із пропозицією рефінансувати спільно з нами. Але й цього разу ми отримали відмову, до якої додалися погрози різноманітними судами через те, що „не виконуємо своїх зобов’язань“. Протягом останнього року ми намагались домовитись викупити їх частку, але так і не змогли дійти до порозуміння у термінах і умовах викупу», — написав Кенігштейн.
Кенігштейн наголосив, що компанія готова викупити частку партнера, але тільки на адекватних умовах, без хамства та загроз. Він також пояснив, що суд, попри аргументи компанії, зводив усе до формального боргу за договором підряду, ігноруючи більшість аргументів. Creative States вже виграли три суди, але програли один. Зараз триває апеляційний процес, і Кенігштейн впевнений, що справедливість врешті-решт буде встановлена.
Компанія продовжує функціонувати, і договір оренди поверху в бізнес-центрі «Гулівер» був продовжений. Кенігштейн зауважив, що попри всі труднощі, Creative States не закриється і виконуватиме свої зобов’язання перед резидентами.