Новий Реєстр будівельної діяльності. Що про нього відомо

02.07.2020   |  Новини
Уряд розпочав третій етап реформи галузі містобудування. Відповідну постанову «Про реалізацію експериментального проекту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва» було прийнято на урядовому засіданні 1 липня, повідомляє Мінцифри.

Прийняття постанови має на меті створити умови для початку запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва у складі містобудівного кадастру, що об'єднає усіх учасників процесу будівництва та забезпечить його прозорість на всіх етапах: від отримання містобудівних умов та обмежень до введення об'єкта будівництва в експлуатацію.

Постанова визначила правові підстави для запуску Реєстру будівельної діяльності, що є головним компонентом Системи.

Загалом експериментальним проектом передбачено:

- Запуск нового Реєстру будівельної діяльності замість реєстру дозвільних документів ДАБІ у липні 2020 року. Новий реєстр буде більш захищеним від несанкціонованого доступу і матиме розподілену модель зберігання даних, орієнтовану на об'єкти будівництва.

- Внесення містобудівних умов та обмежень і будівельних паспортів до електронної системи з липня 2020 року в пілотному режимі. З вересня ведення містобудівних умов та обмежень та будівельних паспортів виключно з використанням реєстру стане обов'язковим для всіх суб'єктів Системи, кількість яких становить близько 62500.

- Доступ до всіх адміністративних послуг для об'єктів класу наслідків СС1 на порталі «Дія» з вересня 2020 року. Другий етап впровадження ЄДЕССБ забезпечить доступ до адміністративних послуг онлайн для об'єктів класу СС2 та СС3.

- Створення звітів про експертизу проектної документації.

- Ведення Мінрегіоном реєстрів атестованих осіб, експертних організацій, ліцензіатів, саморегулівних організацій.

- Підключення до електронної системи учасників будівництва з моменту подання заяви до Мінрегіону на період дії експерименту.

Проект постанови розробило Міністерство цифрової трансформації спільно з Міністерством розвитку громад та територій України та Комітетом Верховної Ради з питань будівництва.