Накопичення промислових і твердих побутових відходів поглиблюють екологічну кризу у Києві

24.05.2021, 11:05

Понад 13 мільйонів тонн отруйних відходів накопичилося навколо Києва на сміттєвих полігонах, що давно  перевантажені і не відповідають нормам безпеки. Про це на прескоференції розповіли автори Екологічної стратегії розвитку Києва до 2030 року.

За рік Київ виробляє 689 тисяч тонн побутових відходів. Це  69% від загальної кількості столичного сміття. Переважна його частина  потрапляє на сміттєзвалища Київської області, де розкладається і забруднює токсичними речовинами атмосферу, ґрунти, поверхневі та підземні води, створюючи загрозу виникнення надзвичайних ситуацій.

«Ще у 2019 році кількість сміття на київських полігонах складала 12 мільйонів 780 тисяч тонн. Щоб зрозуміти скільки це, спробуйте уявити товарний потяг довжиною в 120 тисяч вагонів. Щороку кількість сміття, яку продукує столиця збільшується»,  зазначив засновник проекту Екостратегії Костянтин Яловий.

За його словами, для європейських міст є нормою переробляти до 60% твердих побутових відходів, в той час як Київ перероблює лише 10%.

Як пояснюють автори Екологічної стратегії Києва, значні обсяги накопичених промислових і твердих побутових відходів, динаміка до їх збільшення і водночас відсутність ефективних заходів, спрямованих на запобігання їх утворенню, ресайклінг, відновлення та видалення, поглиблюють екологічну кризу і гальмують економічний розвиток міста.

«Ця проблема існує уже багато років, і чимдалі, тим гіршою стає ситуація. Єдине що допоможе її вирішити  змінити саму концепцію управління відходами. Тобто перейти від захоронення сміття до запобігання, зменшення утворення відходів, сортування, переробки та подальшого використання відходів у якості матеріальних і енергетичних ресурсів. Екологічна стратегія Києва пропонує міській владі розроблений комплексний план дій, необхідних для такої серйозної реформи»,  підкреслив ініціатор проекту.

Раніше ми писали, кто, как и куда вывозит мусор с киевских строек

Слідкуйте за новинами в нашому  Telegram