Парцхаладзе: Перший крок реформування ДАБІ – повне підпорядкування Мінрегіону

17.01.2020   |  Новости

Сьогодні маємо направити всі сили на реформування ДАБІ та при потребі її подальшу ліквідацію. Перший крок реформування ДАБІ — 100-відсоткове підпорядкуватися Мінрегіону. Про це повідомив президент КБУ Лев Парцхаладзе на нараді під головування Прем’єр-міністра України Гончарука.

«Необхідно відновити діяльність робочої групи по реформуванню ДАБІ при Мінрегіоні, за участю фахівців неурядових організацій: КБУ, BRDO, IDLO, Реанімаційного пакету реформ», - зазначив він.

Лев Парцхаладзе виділив невідкладні зміни, які потрібно реалізувати для реформування ДАБІ:

• Електронний формат подачі і прийому документів на об'єкти СС2 та СС3. Доопрацювати електронний кабінет в частині прийняття / введення в експлуатацію об’єктів будівництва.

• Онлайн-трансляція нарад на яких розглядається питання видачі дозвільних документів.

• Можливість присутності представника замовника при розгляді дозвільних документів (з можливістю надання пояснення щодо поданих на розгляд документів)

• Попереднє повідомлення про недоліки в поданих документах з наданням строку для їх усунення (замість автоматичної відмови).

• Обґрунтування відмови у видачі дозвільних документів з посиланням на конкретні норми законодавства та детальним описом недоліку / порушення та зазначенням, де саме його допущено заявником.

• Недопустимість відмов з інших (нових) причин ніж тих, що були зазначені у первинній відмові

• Апеляційна комісія ДАБІ на відмову у видачі дозвільних документів.

• Недопустимість скасування містобудівних умов отриманих при чинному ДПТ та зонінгу.

• Відповідальність чиновників за невидачу дозволів або необґрунтовану відмову у їх видачі.

• Передання повноважень з видачі дозвільних документів по об’єктах СС3 на місця – з можливістю оскарження та перегляду рішення в ДАБІ (як вищій наглядовій інстанції).

Президент КБУ підкреслив, що після реалізації вищезгаданих змін потрібно впровадити наступні: при страхуванні будівельно-монтажних ризиків – скасувати вимогу отримання дозвільних документів (декларації та сертифікати) і дозволів на введення в експлуатацію в ДАБІ; створення страхових пулів з незалежним брокером для автоматичного визначення страхової компанії з страхування будівельно-монтажних ризиків; компанії зі страхування об’єктів будівництва повинні мати перестраховані свої ризики в міжнародних страхових компаніях.


Читать другие новости

30.01.2020
Організатори іпотечного форуму – Український клуб нерухомості (URE Club), PRO.Property та Конфедерація будівельників України
подробнее
20.01.2020
На його думку, потрібно створити можливості, щоб галузь показала таке зростання. А для цього потрібні певні передумови
подробнее
20.01.2020
За його словами, Уряд вже почав робити перші кроки в цьому напрямку. Але для повернення довіри українців до іпотеки, потрібні спільні зусилля всіх учасників буд...
подробнее
14.01.2020
Лев Парцхаладзе підкреслив, що практика пайових внесків показала свою нездатність вирішити це завдання
подробнее