Підробили рішення Київради і привласнили землю — суд повернув ділянку на Нововокзальній

03.06.2026, 11:55 | Автор: Наталя Хомка

Подільська окружна прокуратура міста Києва через суд повернула столичній громаді земельну ділянку на вулиці Нововокзальній, яку приватна особа незаконно оформила у власність, використавши підроблене рішення Київської міської ради. Пише Property Times з посиланням на Київську міську прокуратуру.

За позовом Подільської окружної прокуратури міста Києва суд витребував на користь столичної громади ділянку по вул. Нововокзальній.

Читайте також: Новий дім чи ізоляція: яким має бути житло для ВПО

Прокуратура встановила, що право власності на цю земельну ділянку було зареєстровано за фізичною особою на підставі підробленого рішення Київської міської ради, начебто ухваленого у 2008 році. В документи внесли недостовірні відомості, змінивши дані особи, кадастровий номер та адресу земельної ділянки.

Надалі, вже через декілька днів після первинної реєстрації права власності, земельну ділянку було переоформлено на іншу фізичну особу на підставі договору дарування.

Водночас Київська міська рада жодних рішень про передачу цієї земельної ділянки у приватну власність не приймала, дозвіл на розроблення проєкту землеустрою не надавала, а відповідний проєкт не затверджувала.

Раніше прокуратура повернула у комунальну власність дві сусідні з цією ділянки, якими незаконно заволоділи у такий самий спосіб. 

Слідкуйте за новинами в нашому  Telegram