Подписано меморандум про добудову ЖК «Аркади»

07.04.2021   |  Новости

Глава Національного банку України Кирило Шевченко, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, голова Київської міської держадміністрації Віталій Кличко та інші підписали меморандум щодо вирішення соціального питання добудови та передачі квартир інвесторам ЖК «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах». Про це повідомляється під час трансляції презентації меморандуму. Під час свого виступу очільник КМДА Віталій Кличко зазначив, що забудовник зібрав понад 13 млрд грн, після чого вкладники не отримали квартир. Добудовувати комплекси буде ТОВ «Столиця Груп».

Фінансуватись добудова буде коштом надходження від дебіторської заборгованості Фонду фінансування будівництва компанії «Аркади» та коштів на рахунках «Аркади», а також за рахунок продажу нереалізованих квартир та нежитлових приміщень комплексів. Також участь візьмуть інвестори, які купували нерухомість у розстрочку, але не встигли виплатити повну вартість житла. Зокрема, залучатимуть кошти бюджету за рахунок держфінансування кредитів, зокрема — під держгарантії. Контролюватиме виконання дирекція з питань добудови ЖК. Міністр МВС Арсен Аваков під час виступу додав, що міністерство має попередні висновки за матеріалами слідства щодо працівників «Аркади». Водночас, за словами заступниці директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізосіб Світлани Рекрут, вже передано 90% інформації від ФГВФО до нового управителя. Після завершення передачі він матиме «повні права та може завершувати ті зобов’язання, які на нього поклала держава та поклав суд».

Рекрут додала, що, стосовно вкладників банку «Аркада» виплачено вже 70% гарантованої суми, або 262 млн. Нагадаємо, між банком «Аркада» та позичальниками укладено вже 265 додаткових угод щодо реструктуризації їхньої заборгованості – це майже кожен другий іпотечний кредит у банку. Фонд гарантування вкладів фізосіб виплатив уже понад 184 млн грн вкладникам неплатоспроможного банку «Аркада» — це 71,1% загальної суми виплат гарантованого відшкодування за вкладами, які не перевищують 200 тис грн та повністю гарантовані державою. Раніше у Нацбанку заявили, що не мають правових підстав для укладення меморандуму з питання завершення будівництва житлових комплексів банку «Аркада». Згідно з текстом меморандуму щодо добудови житлових комплексів банку «Аркада», енергокомпанія «ДТЕК Київські електромережі» зобов’язується побудувати власним коштом підстанцію і повітряну лінію. У самій компанії кажуть, що це незаконно.

Дорожня карта добудови проектів «Аркади» розрахована на три-пять років  

Наступним етапом вирішення питання добудови та передання квартир проектів банку «Аркада» стане затвердження детальної дорожньої карти добудови проектів, повідомив голова Київської міської держадміністрації Віталій Кличко на онлайн-брифінгу після підписання меморандуму щодо вирішення соціального питання добудови та передання квартир інвесторам ЖК «Еврика»«Патріотика» та «Патріотика на озерах».

«Щоб відповісти на запитання кожного з вкладників, коли ж він зможе отримати своє житло, нам треба розробити ще більш детальну дорожню карту добудови проектів. Наші плани розраховані на термін від трьох до пяти років, таку інформацію було озвучено на наших робочих нарадах»,  повідомив Кличко.

За його словами, деякі обєкти побудовані на 90%, деякі  на фазі планування, щодо кожного більш детальну інформацію буде озвучено найближчим часом. «Це питання до ТОВ Столиця, яке зробить покроковий план для кожного проекту»,  повідомив Кличко.

Голова КМДА ухилився від прямої відповіді, коли і на яких умовах буде переукладено договір оренди з новим забудовником на 176 га, де планувалася «Патріотика на озерах», а активісти відстоюють створення екопарку «Осокорки».

«Ця територія була виділена ще в радянські часи під житлову забудову. Однозначно нам необхідно знаходити компроміс, щоб і будівництво було, і залишилася рекреаційна зона для майбутніх мешканців. Ми презентуємо план і розглядатимемо всі можливості, щоб зберегти зелені зони  це є ключовий стандарт життя. Ми знайдемо компромісне рішення для і інвесторів, і тих, хто живе поруч, щоб зберегти екосистему»,  повідомив Кличко.