Понад 80% забудовників вважають діяльність ДАБІ джерелом корупції в будівельній сфері

10.07.2019   |  Новини

Понад 80% забудовників відзначили, що джерело корупції в будівельній сфері пов’язане з діяльністю Державної архітектурно-будівельної інспекції. Про це, спираючись на дані дослідження, повідомила Ольга Соловей, співзасновник «Українського клубу нерухомості» (URE Club).

Дослідження рівня корупції в будівельній галузі було проведено «Українським клубом нерухомості» за підтримки та консультаційної допомоги Business Ombudsman Council в Україні в період з квітня по червень 2019 року. Методологія дослідження полягала в анонімному опитуванні забудовників в сегментах житлової та комерційної нерухомості.

У дослідженні взяли участь члени «Українського клубу нерухомості», частка яких складає понад 65% первинного ринку Києва.

Ольга Соловей зазначила, що, за результатами опитування, найбільш корумпованими лишаються державні контролюючі органи, а найчастіше корупція фіксується на етапах реалізації проектів: від отримання дозволів до введення об’єктів в експлуатацію.

Так більшість опитаних будівельних та девелоперських компаній — понад 58% у Києві та більш як 43% в регіонах — зазначили, що корупційні прояви переважно сконцентровані на етапах отримання узгоджень та дозволів від органів контролю.

Ольга Соловей наголосила, що найбільше корупція зосереджена в Києві — понад 58% голосів. На другому місці Дніпро, де понад 17% компаній так чи інакше стикалися з проявами корупції. Далі йдуть Харків та Одеса — по 8% відповідно.

Понад 70% респондентів відзначили, що найчастіше корупція фіксується на рівні керівників управлінь та підрозділів контролюючих органів. Найпоширенішою формою корупції, за даними будівельних компаній, є грошова винагорода: 91,7% опитаних.

Ольга Соловей підкреслила, що понад 50% опитаних вважають, що рівень корупції в будівельній сфері за останні 2 роки суттєво не змінився.

Вона також зауважила, що представники галузі скептично ставляться до швидких і ефективних змін: понад 58% опитаних не розраховують на те, що ситуація якось поліпшиться в найближчий рік-два.

«Ми є свідками „ремісії“ в питанні корупції в будівельній галузі: учасники дослідження стикаються з тими ж проблемами, на тих самих рівнях та „кабінетах“. Вочевидь, шляхи вирішення проблеми знаходяться в площині діяльності державних органів, що регулюють будівельну галузь. Саме тому у цьому році „Український клуб нерухомості“ сфокусувався саме на участі в реформуванні Державної архітектурно-будівельної інспекції», — підсумувала Ольга Соловей.