Доля будівельної галузі у ВВП досягла 4,5% — президент КБУ Лев Парцхаладзе

26.11.2019   |  Новини

Виступаючі на EE Real Estate Forum & Project Awards 2019 президент КБУ Лев Парцхаладзе розповів про досягнення вітчизняної будівельної галузі та цілі, які ставить перед собою Конфедерація будівельників України.

Лев Парцхаладзе перечислив головні якісні зміни у нормативній базі, які покращили умови ведення будівельного бізнесу. «За цей рік було переглянуто понад 50 ДБН, впроваджено понад 500 якісних змін. Добра новина — наробітки робочих груп Мінрегіону, у яких приймали активну участь КБУ, стали основою головних новел, які прийняв парламент у першу чергу. Мова про закони, якими передбачено створення Єдиного електронного кабінету забудовника, а також впровадження параметричного методу у будівництві. Також скасовано пайову участь з 2020 року», — розповів Лев Парцхаладзе.

Всі ці кроки стимулюватимуть подальшій якісний розвиток будівельної галузі. За підсумками січня-жовтня цього року індекс будівельної продукції у порівнянні з аналогічним періодом минулого року склав 120,8%., виконано будівельних робіт майже на 131,5 млрд грн. При цьому індекс будівництва будівель — 116,8%, з них житлових — 102%, нежитлових — 131,3%. Індекс будівництва інженерних споруд — 124,6%.

«Зростає доля будівництва у ВВП країни, ми стрімко наближаємось до показника розвинених країн, 5% Реальний ВВП, з урахуванням сезонного фактору, склав 2 трлн 515 млрд 842 млн. за три квартали 2019 року. Тож за підсумками трьох кварталів доля будівництва у ВВП досягла 4,5%. Для порівняння: за підсумками 2010 року цей показник був на рівні 3,7%, у минулому 2018 — 2,7%», — навів цифри Парцхаладзе.

Щоб утримати позитивний тренд, за його думкою, необхідно зосередитись на головних цілях. «У цьому році Україна займає 20 місце DOING BUSINESS (отримання дозволів на будівництво) серед 190 країн. Це значний прогрес: за показником „Отримання дозволів на будівництво“ за 3 останніх роки ми покращили позицію з 140-го до 20-того місця. Зупинятись не маємо права: необхідно увійти у топ-10 DOING BUSINESS за цим показником», — наголосив Парцхаладзе. Також через першочерговий завдань він назвав продовження роботи над оновленням ДБН та ДСТУ, забезпечення належного функціонування електронного кабінету забудовника та прийняття законів про реконструкцію кварталів застарілого житлового фонду, захист прав інвесторів та орендне житло.