В Єгипті будують нову високотехнологічну столицю

06.09.2021   |  Новости

У пустелі Єгипту з нуля будують нову адміністративну столицю, розраховану на понад 6 млн жителів та оснащену передовими технологічними системами. Про це повідомляє Reuters.

Нову адміністративну столицю Єгипту будують у пустелі за 45 км на схід від Каїра. У ній зможе проживати 6,5 млн жителів.

У новому місті люди використовуватимуть смарт-карти й додатки, щоб відчиняти двері та здійснювати платежі, а також користуватимуться інтернетом через загальнодоступний Wi-Fi, який поширюватимуть ліхтарні стовпи. Також для жителів створять один мобільний додаток, за допомогою якого можна буде керувати всіма життєво важливими справами: сплачувати рахунки за комунальні послуги, повідомляти про скарги й проблеми різні місцеві служби та інше.

Щонайменше 6000 камер на кожній вулиці відстежуватимуть скупчення людей і затори на дорогах, виявлятимуть випадки крадіжок, спостерігатимуть за підозрілими людьми або об’єктами і запускатимуть автоматичні сигнали тривоги під час надзвичайних ситуацій.

Посадовці також зазначають, що передові технологічні системи допоможуть скоротити кількість відходів, тому що завдяки їм можна буде швидко виявляти несправності і стежити за споживанням.

За даними агентства Reuters, технології і зв’язок для нової столиці коштують 640 млн доларів. Місто, ймовірно, відкриють для перших державних службовців наприкінці цього року.