Shopping Index від Watcom.Україна показав — «чорна п'ятниця» 2021 пройшла успішно

03.12.2021   |  Новини

 «Чорна п’ятниця-2021» вдалася: в Україні торгові центри відвідало майже на 13% більше споживачів, чим в попередні тижні порахували аналітики Watcom.Україна.

Індикативний показник індекс динаміки активності споживачів Shopping Index від Watcom.Україна, побудований на основі даних відвідуваності торгових центрів показав, що «чорна п'ятниця» в Україні пройшла успішно – заклади торгівлі відвідало на 12,89% більше споживачів, ніж на минулому тижні, а приріст до «чорної п'ятниці 2020» (також успішної в рамках минулого року) склав 16,76%.

Однією з найбільш популярною категорією у Black Friday у цьому році традиційно залишалася «техніка», також була затребуваною категорією «взуття/одяг».

Цьогоріч, як і вже кілька років поспіль, сфера ритейлу майже цілий тиждень використовувала на повну всі інструменти «чорної п'ятниці»: спонукала споживачів до покупок привабливими знижками та особливими пропозиціями як онлайн, так і офлайн наразі компанії активно використовують вже обидві канали продажів.

Продовження акцій в часі сприяло не тільки росту кількості транзакцій, але допомагало споживачам вибирати зручний час для відвідування магазинів та дотримуватися комплексу протиепідемічних заходів офлайн та оберігало онлайн-канали від пікових навантажень трафіку. Практика пролонгованих акцій гарно себе зарекомендувала і скоріш за все збережеться і в наступному році.

Гарним результатам продажів, окрім активності гравців ринку, сприяла економічна ситуація, що склалася в країні восени: НБУ прогнозує зростання ВВП до 3,1% за підсумками 2021 року, доларовий еквівалент українського ВВП, на думку експертів, швидше за все, досягне рекордних 195 млрд доларів, в країні  зростає споживчий попит, в тому числі завдяки зростанню за 9 місяців, згідно даних Держстата, середньої зарплати майже на 15%.

 «Black Friday, як ми і прогнозували тижнем раніше, пройшла успішно. По-перше, галузь ритейлу зробила все можливе для збільшення продаж, по-друге, наближається період новорічний свят — традиційна пора закупівель, третє, відношення до акції поліпшилося — згідно з дослідженнями дослідницької компанії Gradus Research, збільшилася частка тих, хто вважає, що ціни у цей період знижуються: 35% у 2021 (проти 21% у 2020). Можемо ще додати, що згідно з нашими оцінками, цьогоріч українці робили покупки планово — не було відкладеного попиту», — коментує результати гарячого тижня директор Watcom.Україна Сергій Бондар