Створено нову польсько-українську ініціативу, покликану сприяти відновленню України

06.10.2023   |  Новини

PURE Hub — це нова ініціатива, що об'єднує підприємства та установи, спрямована на відновлення України та підтримку українських інвесторів у Польщі, повідомляє Property Forum.

PURE Hub об'єднає всіх суб'єктів господарювання, які займаються інвестиційними та будівельними проектами як у Польщі, так і в Україні. Співзасновниками є Івона та Даніель Пухальські, а також Сергій Столярчук. Від самого початку PURE Hub (Польсько-український центр нерухомості) співпрацює з українським бізнесом, портфель проєктів якого становить близько 1 млн кв. м, що може означати вартість цих ініціатив на рівні 900 млн. євро.

Багато інвесторів не чекають закінчення війни і хочуть інвестувати в Україну вже зараз. Для них потрібно створити умови, побудувати екосистему, яка об'єднає капітал, бізнес та найкращі знання про сталий розвиток інфраструктури.

За останніми прогнозами Світового банку, відновлення України обійдеться в 411 мільярдів доларів. Це більш ніж удвічі перевищує ВВП України з 2021 року. 69 мільярдів з цієї суми планується виділити на житлове будівництво, тоді як 115 мільярдів потрібні у сферах промислової нерухомості, логістики та торгівлі. Майже половина інвестиційних зусиль та ресурсів, необхідних для відновлення країни, буде пов'язана з широким ринком нерухомості. Польща як сусід, союзник і партнер, є найкращим місцем для ініціатив, що активізують український ринок та економічний розвиток. Це особливо актуально з огляду на сильні компетенції польських компаній та менеджерів в операціях з капіталом та управлінні всіма видами нерухомого майна.

Сільське господарство та виробництво продуктів харчування, ІТ, логістика, виробництво будівельних матеріалів — інвестиційна активність у цих галузях в Україні вже розпочинається. Незважаючи на триваючі військові дії, падіння ВВП України вже сповільнюється. Світовий банк прогнозує, що після минулорічного падіння ВВП майже на 30%, цього року економіка України зросте на 0,5%. Philip Morris, Carlsberg, Unilever не чекають закінчення війни та інвестують у Західну Україну. Ірландський виробник будівельних матеріалів Kingspan хоче інвестувати до 280 мільйонів доларів у будівництво нових заводів. Після того, як німецький уряд вирішив надати гарантії для інвестицій в Україну, німецький фармацевтичний гігант Bayer планує інвестувати 60 мільйонів євро. Ці гарантії можуть бути застосовані навіть у випадку знищення майна внаслідок ракетних ударів або інших військових дій на німецьких виробничих об'єктах в Україні. Крім того, польський виробник керамічної плитки Cersanit продовжує будівництво свого заводу в Україні.

«Відновлення інфраструктури, попит на житло, транспортні та логістичні можливості сприятимуть другій хвилі інвестицій. Це відбудеться вже найближчим часом. Ті, хто робить правильні та відповідальні кроки зараз, будуть попереду тих, хто чекає закінчення війни. Наша мета — об'єднати людей, компанії та організації з усіх секторів. Перше і найважливіше питання — це багатогранна відбудова України. Ми віримо, що завдяки нашим діям та розгалуженій мережі контактів, ми разом з нашими партнерами зможемо зробити значний внесок у розвиток цієї країни», — вважає Даніель Пухальський, співзасновник PURE Hub.

«Ми працюємо над проєктом запуску багатофабричного домобудівництва, що дозволить щорічно здавати до 1900 одиниць соціального житла на одному об'єкті», — розповідає Сергій Столярчук, співзасновник PURE Hub.

«Наша мета — просування та співорганізація проєктів, які сприяють побудові економічних основ нової сучасної України та її співпраці з Польщею. Україна потребує інвестицій для створення нових робочих місць та розбудови нової, безпечної інфраструктури, але ще більше вона потребує високих бізнес-компетенцій для прискорення інтеграції з країнами ЄС та демократичною частиною світу», — додає Даніель Пухальський.

Даніель Пухальський, який керує діяльністю PURE Hub на польському ринку, також є керуючим партнером консалтингової компанії у сфері нерухомості Immo Lab. За останні 20 років він брав участь в угодах на ринку комерційної нерухомості на суму 4 мільярди євро. Сергій Столярчук, підприємець з більш ніж 15-річним досвідом запуску міжнародних проєктів у сфері рітейлу, логістики та нерухомості в Україні, відповідає за розвиток та управління PURE Hub в Україні. Він також є генеральним директором і співзасновником Maxify, SaaS-платформи для девелоперів житлової нерухомості з активами у портфелі понад 0,6 млрд євро.