Цьогоріч на Харківщині з’явиться 38 підземних шкіл — Харківська ОВА
До кінця цього року в територіальних громадах Харківської області планують завершити будівництво й облаштування 38 підземних шкіл, пише Property Times.

За даними Харківської ОВА відкриття 38 підземних шкіл дасть змогу організувати офлайн-навчання для понад 50 тисяч учнів.
Наразі готують до реалізації ще 29 проєктів. Також триває робота із модернізації укриттів, наявних у школах та дитсадочках.

«Ключові для регіону теми: формат навчання в умовах воєнного стану, кадрова забезпеченість, відновлення пошкоджених закладів освіти. Над реалізацією низки проєктів працюємо комплексно, спільно з громадами, профільними міністерствами та міжнародними партнерами. Мова не лише про створення безпечного середовища, а про нові підходи до безпеки і навчання, безбар’єрна складова, реформа системи шкільного харчування. Разом із відновленням закладів освіти або будівництвом укриттів, перебудовуємо харчоблоки, а в Лозівському районі – зводимо нову фабрику-кухню. Шукаємо додаткові ресурси, аби масштабувати ці проєкти. Організація безпечного навчання для кожної дитини — наш спільний пріоритет», — зазначив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Додамо, що цьогоріч держава надала регіонам субвенцію обсягом 6,2 млрд грн на будівництво укриттів у школах. Заплановано реалізувати 144 проєкти в 100 громадах 22 областей. Такі дані навів Денис Шмигаль, прем‘єр-міністра України під час останньої наради щодо реалізації проєктів зі спорудження укриттів у закладах загальної середньої освіти.
Слідкуйте за новинами в нашому Телеграм
Читайте також: Про укриття, або чому система захисту цивільного населення досі відсутня
