У Європі започаткують «новий європейський Баухаус»

20.01.2021   |  Новини

Представники Єврокомісії почали розробляти «новий європейський Баухаус» — проект, націлений на екологічну трансформацію ЄС. Про це розповіла голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен в своєму посланні до Євросоюзу 18 січня.

Фон дер Ляйен описує новий Баухаус як «екологічний, економічний і культурний проект, націлений на об'єднання творчості, стійкості, доступності, економічної ефективності та інвестицій для реалізації Європейської зеленої угоди». Тому головні цінності ініціативи — стійкість, естетика і інклюзивність.

Для початку Єврокомісія планує заснувати спеціальну премію New European Bauhaus, яка пройде навесні цього року. Брати участь в конкурсі пропонують всім креативним діячам ЄС: дизайнерам, архітекторам, вченим, художникам. За допомогою їх сил, сподівається Урсула фон дер Ляйен, новий європейський Баухаус зможе стати успішним.

«Новий європейський Баухаус — це проект з вивчення того, як нам поліпшити життя після пандемії, — сказала фон дер Ляйен. — Мова йде про узгодження і затвердження стилю для реалізації Європейського зеленого курсу».

Баухаус (Вища школа будівництва і художнього конструювання) — навчальний заклад, що існував в Німеччині з 1919 по 1933 рік, а також мистецьке об'єднання. Засновники руху прагнули зробити промислові товари красивими, доступними за ціною і максимально зручними.