У Києві презентують концепцію регенерації річки Либідь
5 червня о 15:00 у Будинку архітектора (вул. Бориса Грінченка, 7) відбудеться презентація на тему «Концепція регенерації річки Либідь у Києві. Містобудівний і просторовий аналіз та пропозиції до розробки Генплану Києва».
Концепція відновлення річки Либідь — це результат масштабної роботи, виконаної протягом восьми місяців Національною академією образотворчого мистецтва й архітектури під керівництвом професора Олени Олійник. Авторський колектив — О. Олійник, А. Давидов, Д. Акопян за участю студентів 3 курсу архітектурного факультету — реалізував проєкт під патронатом Національної спілки архітекторів України.
Презентація продемонструє нове бачення інтеграції річки Либідь у сучасний міський простір. Йдеться не лише про екологічну реабілітацію, а й про створення повноцінного громадського простору: озелененої прибережної зони для пішоходів і велосипедистів, місць відпочинку та культурного дозвілля.
Либідь має потенціал стати головною зеленою артерією столиці, яка поєднає визначні історичні місця та об’єкти — Батиєву, Байкову та Лису гори, Товарну станцію Вербицького, завод Городецького, вулиці Жилянську, Саксаганського та Малевича.
Автори підкреслюють: символічно, що річка, яка довгий час залишалася «пригніченою» в бетонному каналі, нині має шанс повернутися до життя. Її відновлення стане кроком до виконання зобов’язань України щодо сталого розвитку міст до 2030 року — і наблизить Київ до статусу справжнього європейського міста, комфортного для людей.
До участі запрошуються всі зацікавлені.
Вхід за попередньою реєстрацією: https://forms.gle/CLGK6GbpnK3x2Jfk6
Слідкуйте за новинами в нашому Телеграм
Читайте також: CEO Arricano Анна Чуботіна виступила на Live Connect зустрічі на церемонії нагородження CEEQA 2025