У Києві відкрили Сільпо, присвячене історії Подолу

24.06.2020   |  Новости

Мурал про видатних українців, фунікулер і трамвайчик, які їздять прямо під стелею торгового залу, маленька копія кінотеатру «Жовтень», де програються унікальні архівні фото- і відеоматеріали про один з найстаріших районів Києва, - все це в новому «Сільпо» на Ярославській, 56-А.

«Вже кілька років ми працюємо над тим, щоб «Сільпо» був чимось більшим, ніж супермаркет. Щоб це було місце хороших емоцій, нових історій і вражень. Ми хочемо, щоб кожен похід в «Сільпо» був не тільки заради покупок, а перетворювався в маленьке пригода. Ротонда-фонтан «Самсон, який роздирає пащу леву» стала символом Подолу з тих часів, як в XVIII столітті прикрасила Контрактову площу. Ми вирішили створити креативний екскурс в історію ра

йону та представили: а що, якби Самсон не роздирав пащу леву, а дружив з ним? Якою була б життя цих героїв? Гості нового супермаркету відчують дух традицій і пройдуть разом з Самсоном і левом крізь яскравий калейдоскоп подій на Подолі: від давніх часів до нинішніх», - розповідає маркетинг-директор« Сільпо» Катерина Огуряева.

5 причин відвідати дизайнерський супермаркет «Сільпо» на Ярославській

  • Побачити унікальне відео давнього Подолу 

Кінотеатр «Жовтень» у 1930-х роках був першим у Києві, що мав окрему будівлю, та одним із перших в СРСР, де було встановлено звукове обладнання. Колиску кіно вирішили увічнити в супермаркеті й відтворили в мініатюрі частину глядацької зали, де Самсон та лев дивляться кіно. На екрані показують унікальне 17-хвилинне відео про Поділ минулих часів та кадри з історії самого «Жовтня». Рідкісні архівні матеріали допомагали збирати працівники Центрального державного кінофотофоноархіву імені Г.С. Пшеничного. 

  • Зробити фото з величезним муралом 

На вході до супермаркету гостей зустрічає мурал українського художника CHZZ (Чіз) із написом «Наші долі зійшлися на Подолі». Його персонажі — відомі українці, життя яких пов’язане з цими місцями: Гетьман Петро Сагайдачний,  археолог Вікентій Хвойка, меценатка та фундаторка Києво-Могилянської академії Галшка Гулевичівна, композитор, диригент і тенор Артемій Ведель, який поєднав італійську хорову культуру з українською традицією. 

  • Переосмислити історію Самсона і лева — символів Подолу

У торговій залі гостей зустрічає альтанка із Самсоном і левом. Але на відміну від знаменитого фонтану «Самсон» на Контрактовій площі герої скульптури не ворогують, а обіймаються. Розповідь про історію дружби Самсона і лева продовжується на стінах супермаркету: вони ловлять рибу, відвідують Києво-Могилянську академію, п’ють вино із Тарасом Шевченком, їздять на червоному запорожці, їдять пиріжки у кав’ярні і п’ють квас із великих жовтих діжок. Шанувальники Подолу впізнають Житній ринок, де лев купує м’ясо, а також характерні подільські будиночки та їхніх мешканців, які гуляють по вулицях. У сучасній частині цієї історії герої ходять у барбершоп, їздять на скейті та самокаті, їдять бургери та роблять селфі.

  • Спостерігати подільський трамвай та фунікулер під стелею 

Ще два відомі символи Подолу — трамвай та фунікулер — знайшли місце в новому дизайнерському супермаркеті. Творці динамічного макета фунікулера кажуть, що намагалися синхронізувати час його підйому і спуску з розкладом справжнього фунікулера на Подолі. Червоний трамвайчик мандрує по колу над відділами «Лавка традицій» та «Кулінарія». 

  • Побачити виставку ілюстрацій Pictoric

При вході до супермаркету з боку Ярославської вулиці на гостей чекатиме невеликий виставковий простір. Перша експозиція «НАДзвичайні. Діячі України» створена мережею «Сільпо» разом із клубом ілюстраторів Pictoric. Це проєкт-подяка людям, які кожного дня забезпечують побут країни під час карантину. У першому сезоні заплановано шість виставок робіт відомих українських ілюстраторів. Експозиція буде змінюватися кожні три тижні. Куратором виступить клуб Pictoric. 

 

 


Читать другие новости

21.05.2021
Головним архітектором комплексу є ТАМ «А. В. Пашенько». Концепція і дизайн інтер’єрів були розроблені спільно з міжнародною компанією Sonae Sierra
подробнее
18.02.2021
Сільпо-Фуд планує безпосередньо придбати контроль над об’єктами нерухомості, обладнанням і товарними залишками, які в своїй сукупності забезпечують здійснення р...
подробнее