У Київській області з’явиться безбар’єрне місто

08.12.2020   |  Новости

Славутич став першим містом в якому Мінрегіон запустить пілотний проєкт по облаштуванню безбар’єрної архітектури. Про це на своїй сторінці в Facebook розповів заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА, начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій.

«На жаль, в Україні досі не створене середовище для людей з обмеженою мобільністю. Багато з них навіть не можуть вийти зі своєї оселі та нормально пересуватись в межах прибудинкової території. Маломобільні громадяни не можуть дійти навіть до аптеки. Тому питання облаштування спеціальної інфраструктури для них — не тільки вимога часу, це першочерговий обов’язок держави». — зазначив Тацій.

За словами посадовця Мінрегіон нарешті вирішив виправити цю ситуацію і запустив пілотний проєкт по створенню безбар’єрної архітектури. Першим містом, яке створить відповідну інфраструктуру, стане Славутич з населенням 25 тисяч осіб. Повністю доступним для маломобільних груп населення він стане через 4 роки. «Шкода, що пілотний проєкт запустили не у великих містах, де маломобільних груп населення значно більше», — каже Юрій Тацій.

Посадовець сподівається, що кожне місто України вже за кілька років зробить величезний крок назустріч людям — стане безбар’єрним. «Особливо це актуально для мегаполісів і Києва, де є величезні проблеми зі спеціальною інфраструктурою. Попри великі кроки, що були зроблені міською владою в питанні облаштування безбар’єрного середовища, роботи ще багато!», — резюмував Тацій.