У Парижі хочуть збільшити податки на нерухомість

20.11.2020   |  Новини

Мер Парижа Анн Ідальго збирається з 2021 року збільшити три види зборів: податок при продажах власності (нотаріальний збір), податок на проживання для курортного житла і туристичний податок при оренді через Airbnb, повідомляє Le Figaro.

Щоб підняти ставки, владі потрібна згода парламенту. У випадку з туристичним податком на оренду через Airbnb, який приніс Парижу € 90 млн в 2019 році, це вже сталося. Національні збори проголосувало за його підвищення з € 2,3 до € 4,1 за ніч.

Податок, який стягується при продажі нерухомості, планується збільшити з 4,5% до 4,8%. Середня ціна квартири в Парижі, за даними Century 21, становить €536 тис. Для такої угоди це означає збільшення суми приблизно на €1600. 

Нарешті, планується підвищити податок на курортне житло. Зараз максимальна місцева надбавка до податку, встановлена ​​владою міста, становить 60%, її хочуть збільшити до 100%. Мова йде про податок на проживання, який, відповідно до реформи житлового законодавства, в останні роки поступово скасовується. Однак це стосується тільки основного місця проживання, для курортного житла податок залишається. У Парижі зараз налічується близько 126 тис. будинків для відпочинку. Їх кількість в останні роки швидко зростала в зв'язку з розвитком короткострокової оренди.


Читати інші новини