Україна залучила понад 470 млн євро на житло, дороги та підтримку бізнесу

26.06.2026, 16:47 | Автор: Наталя Хомка

На URC 2026 Україна та ЄІБ підписали угоди, що відкривають понад 470 мільйонів євро на відновлення критичної інфраструктури та підтримку бізнесу. Пише Property Times з посиланням на Мінрозвитку.

«Ці угоди — це інвестиції у стійкість, відновлення та майбутню інтеграцію України до Європейського Союзу. Разом із Європейським інвестиційним банком та Європейською комісією ми відновлюємо критичну інфраструктуру, розширюємо доступ до соціального житла, відновлюємо системи водопостачання, посилюємо сполучення з Європою та створюємо нові можливості для українського бізнесу», — заявив Олексій Кулеба, віцепрем’єр-міністр з відновлення України - міністр розвитку громад та територій. 

Ключові напрями фінансування:

100 млн євро — пілотна програма сучасного соціального житла у п’яти містах України для ВПО та молодих фахівців;

96 млн євро — ремонт доріг, мостів та розбудова прикордонної інфраструктури для зміцнення зв’язків з ЄС;

25 млн євро — комплексна модернізація систем водопостачання та водовідведення, пошкоджених війною;

1 млн євро — технічна допомога для ефективного та прозорого менеджменту відбудови гідроенергетики;

80 млн євро — запуск «European Flagship Fund» для залучення інвестицій у приватний сектор;

100 млн євро — кредит «Укрексімбанку» для фінансування енергоефективності малого та середнього бізнесу;

500 млн євро (гарантії) — доступ до фінансування для 10 000 підприємців, зокрема ветеранів та постраждалих від війни бізнесів.

Слідкуйте за новинами в нашому  Telegram