Уряд виключив з реєстру найстарший індустріальний парк

06.03.2025   |  Новини

Уряд виключив з реєстру найстарший індустріальний парк, який з 2013 року так і не спромігся почати роботу. Йдеться про ІП «Долина» в однойменному містечку Івано-Франківської області, повідомляє нардеп Дмитро Кисилевський у свого рамках традиційного місячного огляду головних подій у сфері розвитку індустріальних парків в Україні.

За його словами, міськрада в 2023 році перейменувала ІП «Долина» в «Перший еко-індустріальний парк», але цим діяльність із залучення інвестицій і обмежилась. «Виключення найстаршого парку виглядає досить символічно. Україні не потрібні порожні парки на папері. Разом з тим, у самому факті виключення з реєстру трагедії немає. Якщо у громади буде зацікавленість розвивати індустріальний парк, через півроку можна буде знову податись, а цей період використати на пошук керуючої компанії та розробку ПКД на мережі», — додає нардеп.

Крім того, він повідомив, що:

  • Чернівецька ОВА оголосила про намір створити індустріальний парк у Дністровському районі області. Очікується, що якірним інвестором проєкту стане підприємство з переробки олійних культур.
  • Міськрада Ржищева Київської області прийняла рішення сформувати пакет документів для подання заявки на створення індустріального парку. ІП площею 10 га заплановано розташувати на вулиці Травневій.
  • Міськрада Луцька запровадила пільги з податків на землю та на нерухомість для учасників індустріальних парків, які працюватимуть на території міста. Наразі в Луцьку не працює жоден індустріальний парк.
  • Індустріальний парк «Захід Ресурс» (м. Городок Львівської області) підписав договір про співпрацю з корейською компанією K-water.
  • Індустріальний парк «Бурштин» (м. Бурштин Львівської області) включений до державного реєстру. Площа парку 20,4 га, ініціатор створення — міськрада Бурштина.
  • Приватний індустріальний парк «Жовті води» (м. Жовті Води Дніпропетровської області) включений до державного реєстру. Площа парку становить 41,8 га.
  • Міністерство економіки України уклало договір про співпрацю зі ще одним банком в межах програми «Державне стимулювання створення індустріальних парків». Четвертим державним банком, що доєднався до програми, став «Сенс Банк».
  • Будівництво двох заводів стартувало в індустріальному парку «Вуглецево-нейтральний еко-агро-хаб «Поділля-Городок» (м. Городок Хмельницької області), який за площею наразі є найбільшим в Україні — 150 га. На території майбутніх підприємств із виробництва олії та біоетанолу вже вбиті палі фундаменту, наступний етап — зведення промислових будівель.
  • У Чернігівській ОВА відбулась нарада щодо створення та функціонування індустріальних парків у Чернігівський області. Наразі тут є один індустріальний парк площею 68,8 га — поруч із містечком Мена.
  • Крім вище названого«Першого еко-індустріального парку», уряд виключив ще три з державного реєстру. Рішення прийняте в зв’язку з тим, що упродовж двох років у індустріальних парках не були обрані керуючі компанії. Тож у парках не проводилася господарська діяльність, направлена на розвиток і залучення учасників й інших суб’єктів. Ідеться про «СІГМА Парк Яричів» (Львівська область), Rivne industrial park (Рівненська область), «Малин-Захід» (Житомирська область).
  • Уряд України ухвалив рішення виділити 500 млн грн на розвиток індустріальних парків — в рамках суми, передбаченою в держбюджеті. Очікується, що це — перша частина коштів. Про дату початку прийому заявок на отримання державного фінансування буде повідомлено пізніше.
  • Завод з первинної переробки технічних конопель в індустріальному парку «МаʼРижани», на Житомирщині, почне роботу наприкінці березня. Триває монтаж обладнання.
  • В індустріальному парку «Хмельницький» триває реконструкція 940 м підʼїзної дороги, прокладання 17 км і будівництво нового колектора для мережі водопостачання та каналізації, розбудова першої черги енергомережі потужністю 8 мВт. Більшу частину інженерної інфраструктури планують збудувати вже до кінця 2025 року. Роботи співфінансують Уряд і міська влада Хмельницького.
  • Верховна Рада схвалила у першому читанні законопроєкт № 12117, який передбачає переважно технічні удосконалення в сфері функціонування індустріальних парків, які напрацьовані Робочою групою Комітету з питань економічного розвитку за участю підприємців, голів громад, урядовців та інших стейкхолдерів. Зокрема, передбачено надання можливості ініціатору індустріального парку одночасно бути керуючою компанією в одній юридичній особі.

Читайте також: Індустріальні парки України: підсумки 2024 року