В Австралії добудують найбільше в світі енергосховище, щоб воно стало ще потужнішим

22.11.2019   |  Новости

В Австралії потужність гігантського енергосховища Hornsdale зросте до 150 МВт, а його ємність збільшиться на 64,5 МВт•год. Апгрейд здійснить енергокомпанія Neoen, що спеціалізується на відновлюваній енергетиці і володіє цією акумуляторною системою, спільно з урядом штату Південна Австралія і Tesla, передає ITC.ua.  Hornsdale отримає оновлення програмного забезпечення і обзаведеться підтримкою режиму Virtual Machine, який дозволить батареї підтримувати інерцію місцевої енергосистеми, забезпечуючи її стабільність в умовах коливання попиту і пропозиції.

«Оновлене енергосховище Hornsdale зможе покрити до половини потреб енергосистеми Південної Австралії», — запевняють представники Neoen.  Завершити апгрейд інженери мають намір до середини наступного року.

На даний час потужність Hornsdale становить 100 МВт, а ємність — 129 МВт-год.

Уряд Південної Австралії планує повністю перейти на ВДЕ до 2030 року. Згідно з офіційним прес-релізом, розширення можливостей Hornsdale — перший крок у цьому напрямку, який, як очікується, не тільки дозволить регіону в подальшому збільшити частку сонячних і вітрових електростанцій в загальній генерації електроенергії без шкоди для стабільності енергомережі, але і знизить вартість електроенергії для жителів штату.

Енергосховище Hornsdale, яке було побудоване Tesla за 100 днів у 2017 році, досі залишається найбільшою літій-іонною батареєю у світі.