В Одесі представили проєкт оновлення проспекту Українських Героїв

16.05.2024   |  Новини

Команда архітекторів з Одеси представила проєкт реконструкції пішохідного проспекту Українських Героїв, що розташований в історичному центрі міста. Візуалізацію проєкту архітектори ARCHHUB показали у соцмережі, пише Pragmatika.

Як заявляють автори проєкту, концепція полягає в тому, щоб поєднати історію, сучасність, культуру та природу Одеси.

Одним із ключових елементів цієї ініціативи є розподіл одеського проспекту на різні функціональні зони. Проспект Українських Героїв, що пролягає від Старобазарного скверу до Дерибасівської площі, буде мати територію пам’яті, книжковий ринок, загальний простір та зону для розваг. Розробники проєкту наголошують, що їхня основна мета полягає в створенні простору для відпочинку, спорту, зустрічей з рідними та натхнення.

 “Впевнені, ця концепція стане місцем комфорту громадян та сприятиме розвитку туризму та культурної активності”, — йдеться у повідомленні.

Цей проспект буде повністю пішохідним, з широкою зеленою зоною, дитячими майданчиками та оглядовим колесом. Архітектори також передбачають будівництво аркових мостів над кожним перехрестям, які дозволять людям безпечно переходити вулиці, не виходячи на проїжджу частину.

Варто зауважити, що на візуалізаціях не передбачені ліфти для людей на кріслах колісних та людей із дитячими візочками. На аркових мостах наявні лише сходи.
У Старобазарному сквері планується відновити унікальну вежу, яка є символом ярмаркового життя Одеси. Також на території проспекту між Успенською та Троїцькою вулицями планується облаштувати меморіал, присвячений українським героям.