У сервісі Prozorro Market введено 5% комісії від угоди

23.01.2020   |  Новости

В пілотному проекті допорогових закупівель Prozorro Market введено 5% комісії від угоди. Про це повідомляє  Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. При цьому міністерство звертає увагу, що інформації про нібито введення комісії в 5% за участь у публічних закупівлях не відповідає дійсності.  Нагадаємо, шо вчора ряд ЗМІ повідомили, що участь у торгах Prozorro і ProZorro.Продажі  стала платною.

У міністерстві зазначили, що Prozorro Market — це новий інструмент для закупівель товарів широкого вжитку на невеликі суми (до 200 тис. грн). Інструмент не є обов’язковим для використання замовниками. Зі старту роботи у квітні 2019 року, державні органи замовили в ньому товарів на суму 10 млн грн, що становить менше ніж 0,1% за аналогічний період в системі Prozorro.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства наголошує,  що системи Prozorro — інструмент допорогових закупівель Prozorro Market та система Prozorro. Продажі — це різні системи. Державне підприємство Prozorro та інструмент Prozorro Market — це сфера державних закупівель, а державне підприємство Prozorro. Продажі відповідає за продаж та оренду державних ресурсів

За принципом роботи Prozorro Market є звичайним інтернет-магазином для бюджетних установ і як будь-який маркетплейс стягує з бізнесу платню за розміщення там товарів. 

До січня 2019 року сервіс був безкоштовним, але для того, щоб була можливість поповнювати асортимент товарів і кваліфіковувати кожного постачальника, а також розвивати інтерфейс та клієнтський сервіс, було введено тариф. Зокрема Центральна закупівельна організація отримує 3%, а електронний майданчик-провайдер послуги — 2%. З введенням у дію нової редакцію Закону 19 квітня 2020 року розмір тарифу в Prozorro Market буде вже регулюватися постановою Кабінету міністрів України.

Щодо визначення вартості публічних закупівель. Плата за участь у публічних закупівлях визначається постановою Кабінету Міністрів України. Максимальний розмір платні зараз становить 3400 грн. Саме стільки потрібно сплатити за участь у тендері з очікуваною вартістю від 4 мільйонів гривень. В цілому, розмір тарифів в системі Prozorro становить до 0,1% від очікуваної вартості закупівлі (а не 5%).


Читать другие новости

11.08.2020
При цьому, за словами Шмигаля, до обговорення долучаються і представники будівельного ринку, які можуть внести свої побажання до законопроєкту про реформу.
подробнее
11.08.2020
У нинішньому вигляді закон не запрацює і до розгляду вето президента гральний бізнес легалізований не буде. Це очікується у вересні.
подробнее
11.08.2020
За підсумками опитування, 58% компаній оцінили свій поточний обсяг замовлень як недостатній, 41% - як нормальний для сезону, 1% - вище норми.
подробнее