В Україні підвищують пожежну безпеку нових висотних новобудов

11.10.2019   |  Новости

В Україні підвищено пожежну безпеку нових висотних будівель — норма почне діяти у січні. Зокрема, вводяться обов’язкові пожежні пости на 1-му поверсі в будівлях, майданчики для рятувальних гелікоптерів та пожежні ліфти. Про це повідомив президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook. «Безпека — це пріоритет № 1. Особливо, якщо це стосується таких важливих і масштабних об’єктів, як висотні будівлі. Адже в них одночасно може перебувати значна кількість людей. Тому в нових будівельних нормах було розширено пожежні вимоги до їх проектування, враховані всі нюанси, вдосконалено сучасні системи захисту. Все для людей», — написав він.

Новий ДБН «Висотні будівлі. Основні положення», який містить ці норми, вже опублікований та набирає чинності з 1 січня 2020 року. Він розповсюджується на будівництво нових та реконструкцію існуючих висотних будівель. У нових нормах зазначається, що на покрівлях висотних будівель мають обов’язково проектуватися майданчики для рятувальних кабін гелікоптерів.

Їх розмір — не менше 5 м на 5 м, а огорожа висотою 1,5 м. Периметр площадок повинен бути пофарбований жовтою смугою товщиною 0,3 м. А над площадками і безпосередньо біля них не повинні розташовуватися антени, електрообладнання, кабелі тощо.

Також новими нормами дозволяється розміщувати пожежний пост безпосередньо у висотній будівлі на першому поверсі. Раніше такі пости або диспетчерські проектувалися лише прибудованими. Крім цього, унормовано кількість пожежних ліфтів у будівлі. Їх має бути не менше 2-х на будинок або секцію. Вони можуть обслуговувати як і наземні, так і підземні та цокольний поверх за умови влаштування на поверсі паркінгу перед шахтами ліфтів протипожежних тамбур- шлюзів 1-го типу (з підпором повітря у разі пожежі не менше 20 Па). Для безпеки евакуації людей у новому ДБН передбачається влаштування окремих пожежобезпечних зон та протипожежних відсіків. Їх необхідно обов’язково проектувати, якщо не вдається забезпечити необхідний час евакуації людей з поверху. Такі зони розташовуються на шляхах евакуації у виді спеціально обладнаних приміщень всередині будівель або на їх покрівлі.

Також новими нормами:

— Вдосконалено системи протипожежного та протидимного захисту та пожежної сигналізації;

— Визначено, що проїзди для пожежної техніки на території висотного будинку мають влаштовуватися так, щоб пожежні могли мати доступ у будь-яку квартиру чи приміщення тощо.

Крім цього, відповідно до ДБН, при будівництві висотних будівель слід передбачати майданчики для пожежної техніки з метою ефективної ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.


Читать другие новости

03.09.2020
Загиблих та травмованих немає. Причина виникнення пожежі з’ясовується правоохоронними органами.
подробнее