Ветерани російсько-української війни просять зберегти інклюзивний пляж «Безмежний» в Одесі

29.05.2025   |  Новини

У вівторок, 27 травня, група ветеранів російсько-української війни звернулися до начальника Одеської обласної військової адміністрації Олега Кіпера, аби він зупинив плани місцевої влади припинити роботу інклюзивного пляжного комплексу «Калетон-Безмеж». Вони продемонстрували відповідні листи перед будівлею ОВА, пише видання «Факти».

«Ми віддали своє здоров’я, а тисячі наших побратимів — поклали своє життя за незалежність України. І сьогодні ми просимо зберегти інклюзивний пляжний комплекс «Калетон-Безмеж», який був створений для нас, для людей з інвалідністю, для військових», — йдеться у зверненні.

Ветерани висловлюють віру, що Кіпер здатен зупинити свавілля місцевої влади на чолі з Геннадієм Трухановим.

Раніше Олег Кіпер заявив, що скандал навколо інклюзивного пляжу шкодить інвестиційному клімату Одеси, створює відчуття нестабільності. Він закликав місцеву владу не перешкоджати бізнесу працювати.

«Ми можемо втратити весь сезон. Потрібно не перешкоджати бізнесу, а просити, щоб він працював», — зазначив він.

«Який сигнал для іншого бізнесу? Що з мерією не можна мати ніяких відносин?» — резюмував Кіпер.

Раніше, 12 травня, у спеціальному відеозверненні ветерани російсько-української війни з інвалідністю просили захисту в Президента Володимира Зеленського, центральних органів влади та відповідальних інституцій.

Як зазначає засновник пляжного комплексу «Калетон-Безмеж» Юрій Дегас, міська влада за вказівкою Труханова прагне розірвати договір оренди на частину комплексу, аби зупинити фінансування й, відповідно, роботу інклюзивного пляжу. І надалі, за його словами, бізнес-партнери міського голови отримають одразу дві ділянки пляжу для майбутніх багатоповерхівок, які зовсім скоро можуть з’явитися прямо над інклюзивним пляжем в Одесі.

Уточнимо, що Інклюзивний пляж «Безмеж» створено «з нуля» у 2020 році компанією Degas Group на чолі з Юрієм Дегасом. У компанії зазначають: до початку будівництва на місці пляжу було тільки каміння, а хвилі підмивали та розбивали підпірну стіну. Щоб створити потрібну площадку, намили 4 500 кв. м.

За даними компанії, для будівництва пляжу знадобилось 30 000 тон гальки, 10 000 тон піску, 10 000 топ граніту. Власних коштів у це було вкладено $1 600 000, щороку компанія інвестує $100 000 для відновлення та підготовки пляжу до сезону.

За період з 2021 до 2024 року пляж «Безмеж» відвідало понад 400 000 осіб. Пляж відкритий та безкоштовний для всіх відвідувачів. Тут є 46-метровий пандус з правильним кутом, 4 зручні пандуси для спуску у воду, електорокари для підвезення людей, ліфт, тактильна плитка для незрячих, дитячі сеціалізовані майданчики, санвузли та душові для людей з інвалідністю.

«Вечірня Одеса» 15 травня опублікувала інформацію про сесію міської ради, під час якої зокрема депутати розглянули проєкт рішення «Про внесення змін до міської цільової програми «Безбар’єрна Одеса». Напередодні постійна комісія з питань соціальної політики та праці погодила винесення на розгляд позачергової сесії питання про зміни в програмі. Йшлося про виділення 2,5 млн гривень для розробки проєктно-кошторисної документації для облаштування пляжу «Дельфін». За словами начальника управління інженерного захисту території міста та розвитку узбережжя Юрія Піскуна, наразі ділянки пляжу, про які йдеться, знаходяться на балансі управління, тому провести тендер та розпочати розробку проєкту можливо після затвердженних депутатами змін в програмі. І ці зміни депутати зрештою затвердили.

Щодо проєкту — він, за словами міського голови, про розширення зони пляжу «Дельфін», створення інфраструктури для людей з інвалідністю. Водночас згадали про «непросте» пляжне питання з «Калетон» і «Безмеж».

Як інформує «Вечірня Одеса», Геннадій Труханов на сесії запевнив, що інклюзивний пляж ніхто закривати не збирається, а на «Дельфіні» буде басейн для людей з інвалідністю і взагалі облаштований безбар’єрний простір. Також за проєктом тут забезпечать водопостачання і водовідведення. 

Слідкуйте за новинами в нашому Телеграм

Читайте також: «Прогавив – убили»: як війна змінила підприємицю і навчила її виживати