Відкрите бета-тестування оновленого функціонала DREAM

20.11.2023   |  Новини

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України (Міністерство відновлення) повідомляє про початок відкритого тестування оновленого функціонала цифрової екосистеми управління відбудовою DREAM - Державна цифрова екосистема управління відновленням. Долучитись до тестування може будь-яка громада, обласна та міська адміністрація, державне підприємство, установа чи організація, подавши заявку за посиланням.

«Використання DREAM дозволяє громадам привертати увагу до потреб мешканців, залучати кошти на проєкти відновлення та ефективно керувати їхнім впровадженням. Понад 150 громад вже пройшли навчання та отримали підтримку у впровадженні проєктів. Відтепер таку можливість отримують представники всіх регіональних і місцевих органів влади», – зазначив віце-прем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

За сприяння уряду відкрито Центр посилення спроможностей з відбудови та модернізації України

Мета тестування – випробувати оновлені функції системи, а також навчити представників громад користуватись всіма інструментами DREAM. Оновлений функціонал, зокрема, структурує картку проєкту відновлення відповідно до міжнародних стандартів та інтегрує етапи та питання, важливі для потенційних донорів та інвесторів.

Першими користувачами оновленого функціонала стало Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України та всі його регіональні служби. До закритого бета-тестування також долучились понад 150 громад – одержувачів коштів з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії російської федерації та Програми відновлення України, що фінансується за кошти Європейського інвестиційного банку (ЄІБ).

Ключові результати закритого бета-тестування:

  • розроблені інструкції та рекомендації щодо використання екосистеми DREAM для ОМС
  • створені канали підтримки та комунікації, запущено чат-бот
  • проведені офлайн-зустрічі та презентації в регіонах за участі представників Проєктного офісу DREAM та організацій-партнерів
  • створено фокус-групи з оптимізації роботи та покращення користувацького досвіду

Нагадаємо, що Міністерство відновлення, Агентство відновлення, а також Проєктний офіс DREAM, створений на базі Open Contracting Partnership за підтримки Transparency International Ukraine та Офіс ефективного регулювання BRDO, у тісній співпраці з громадянським суспільством разом з міжнародними партнерами розробляє та впроваджує державну електронну екосистему DREAM.

Екосистема забезпечує єдиний цифровий маршрут для всіх проєктів відбудови. Наразі розробка системи фінансується за підтримки Уряду Великобританії.